Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży w ramach koncepcji pn. „ALFA”

Data publikacji 28.05.2017

Jak zachować się w przypadku ataku ze strony uzbrojonego napastnika? Co zrobić kiedy zostałeś zakładnikiem lub kiedy zauważysz pozostawiony bez opieki bagaż? Te i podobne sytuacje były tematem przewodnim spotkań funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. Warsztaty odbywają się w ramach koncepcji wojewódzkich działań prewencyjnych pn. „ALFA”. Ich głównym celem jest ukształtowanie właściwych zachować w sytuacji wystąpienia zagrożeń o charakterze terrorystycznym.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi realizują program edukacyjny „ALFA” wśród dzieci i młodzieży w trzech grupach wiekowych, od 6 do 18 lat. Został on zakwalifikowany jako działania profilaktyczne w ramach ogólnopolskiego cyklu spotkań pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Policjanci odwiedzili w tym celu ponad 3,5 tysiąca uczniów w powiecie. Przy wykorzystaniu materiałów dydaktycznych w postaci plansz edukacyjnych poruszali zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa, z uwzględnieniem właściwych zachowań w sytuacjach zagrożeń o charakterze terrorystycznym.

Każdemu uczestnikowi spotkania zostały wręczone opaski na ręce oraz ulotki, z których dzieci i młodzież dowiedziały się, co robić kiedy zauważą podejrzany pakunek, gdy usłyszą strzały, jak zachować się w sytuacji kiedy staną się zakładnikami lub kiedy będą świadkiem wybuchu. Uzyskały również informację kogo należy poinformować o zaistniałym niebezpieczeństwie oraz jak zachować się podczas działań interweniujących służb.

Spotkania te były doskonałą okazją do tego, aby zwrócić uwagę dzieci i młodzieży na niebezpieczne sytuacje jakie mogą wystąpić podczas zbliżającego się letniego wypoczynku. W ramach działań profilaktycznych pod hasłem „Bezpieczne Wakacje” i „Bezpieczna Woda” policjanci przekazali uczestnikom cenne wskazówki i dobre rady, które dotyczą zabaw nad wodą i w górach a także kontaktów z osobami nieznajomymi.

KWP we Wrocławiu / ws

Powrót na górę strony