Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany i bez prawa jazdy chciał pojechać do matki, aby złożyć życzenia z okazji jej święta – interweniowała klientka sklepu oraz dzieci

Data publikacji 28.05.2017

Dzięki postawie mieszkanki Olecka i dzieci ze Starych Juch do policyjnego aresztu trafił 40-latek, który pod wpływem alkoholu kierował oplem. Mężczyzna jechał autem, aby złożyć życzenia matce z okazji Dnia Matki. Po drodze jednak zatrzymał się przy sklepie, aby zrobić zakupy. Jedna z klientek poczuła od niego zapach alkoholu. Kobieta długo się nie zastanawiając zabrała mężczyźnie kluczyki. Natomiast dzieci, które obserwowały całe zdarzenie pobiegły i opowiedziały o wszystkim dzielnicowemu

W piątek wieczorem do dzielnicowych w Starych Juchach przybiegły poruszone dzieci i powiedziały, że spod sklepu w Starych Juchach nietrzeźwy mężczyzna chce odjechać samochodem, ale kobieta robiąca zakupy w tym sklepie zabrała mu kluczyki. Dzieci widząc zajście i kłótnię, jaka wywiązała się między dorosłymi zareagowały spontanicznie i przybiegły do swojego dzielnicowego, aby o wszystkim opowiedzieć.

We wskazanym przez dzieci miejscu policjanci zastali kobietę, która przekazała policjantom kluczyki od samochodu marki Opel, przy którym stał awanturujący się 40-letni mężczyzna. Kobieta powiedziała policjantom, że będąc w sklepie poczuła od tego mężczyzny zapach alkoholu. Po chwili jak dodała, zauważyła, że mężczyzna wsiadł do samochodu i chciał odjechać. Wówczas, aby uniemożliwić mu jazdę zabrała mu kluczyki.

Okazało się, że mężczyzna rzeczywiście był pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci ustalili również, że mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy.

40-latek  w rozmowie z policjantami powiedział, że w piątek wieczorem chciał odwiedzić matkę, aby złożyć jej życzenia z okazji Dnia Matki. Dodał, że w związku z tym, że nie miał kierowcy, sam postanowił wsiąść za kierownicę. Tłumaczył, że pomimo tego, że nie ma prawa jazdy potrafi jeździć samochodem.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za swoje postępowanie wytłumaczy się przed sądem. Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości przewiduje karę 2 lat pozbawienia wolności.  Dodatkowo mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem bez wymaganego uprawnienia.

KWP w Olsztynie / ws

Powrót na górę strony