Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradli jednorękich bandytów

Data publikacji 30.01.2008

W ręce stróżów prawa z Rybnika wpadli dwaj mężczyźni, którzy wczorajszej nocy włamali się do pubu przy ulicy Chabrowej. Rabusie skradli bilon z automatów do gier wartości co najmniej 5000 złotych. Ich łupem padły też słodycze i papierosy. Teraz śledczy sprawdzają, czy zatrzymani mężczyźni nie mają na swoim koncie innych przestępstw.

Pierwszego z podejrzanych policjanci z Rybnika zatrzymali bezpośrednio po włamaniu. Ich uwagę zwrócił podejrzanie zachowujący się mężczyzna, który próbował schować się przed nimi na szkolnym boisku. 27-latek był pijany, we krwi miał 2 promile alkoholu. Podczas przeszukania okazało się, że w kieszeniach miał dużą ilość monet i papierosów. Szybko wyjaśniło się, że pochodzą one z nocnego skoku na jeden z miejscowych pubów.

Funkcjonariusze szybko ustalili, że mężczyzna włamał się do lokalu wspólnie z 26-letnim bratem. Drugi ze sprawców równie szybko wpadł w ręce stróżów prawa. Młodszy z włamywaczy będzie również odpowiadał za posiadanie narkotyków. Teraz śledczy sprawdzają, czy zatrzymani mężczyźni nie mają na swoim koncie innych przestępstw. Grozi im kara nawet 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony