Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne specyfiki w sex-shopach

Data publikacji 30.01.2008

Ponad 1350 opakowań nielegalnych leków, suplementów diet i innych specyfików zabezpieczyli funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy stołecznej Policji. Medykamenty sprzedawane były klientom warszawskich sex-schopów. W policyjnej akcji uczestniczyli również specjaliści z inspektoratów farmaceutycznego i sanitarnego w Warszawie. Wartość zabezpieczonych farmaceutyków wynosi ponad 130 tysięcy złotych.

Dokładnie o godzinie 11:30 stołeczni policjanci zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej razem ze specjalistami z Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego rozpoczęli kontrole w kilku warszawskich sex-shopach. Funkcjonariusze posiadali informacje, że w sklepach oferowane są klientom leki, suplementy diety i inne preparaty niewiadomego pochodzenia. Kontrola potwierdziła te wiadomości.

Na miejscu policjanci i pracownicy Inspektoratu Farmaceutycznego dokładnie sprawdzili wszystkie medykamenty oferowane do sprzedaży. Większość z nich stanowiły produkty, które prawdopodobnie nielegalnie sprowadzono zza granicy. Nie posiadały one polskojęzycznych ulotek informacyjnych. Brakowało również informacji o dopuszczeniu tych produktów do sprzedaży w Polsce. Specjaliści stwierdzili, że handel tymi farmaceutykami nie powinien mieć miejsca. Ich sprzedaż jest niezgodna z przepisami karnymi, Ustawą - Prawo farmaceutyczne oraz Ustawą o bezpieczeństwie żywności i żywienia, które nie zezwalają na wprowadzanie do obrotu środków farmaceutycznych niewiadomego pochodzenia.

Policjanci zabezpieczyli łącznie 1357 opakowań różnego rodzaju produktów o wartości ponad 130 tysięcy złotych. Część oferowanych do sprzedaży farmaceutyków była przeterminowana.

Specjaliści zwracali uwagę, że kupno tego typu produktów może stanowić zagrożenie dla zdrowia osób, które je zażywają. Sprawa jest w toku.

Film Nielegalne specyfiki w sex-shopach


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Nielegalne specyfiki w sex-shopach (format flv - rozmiar 2.24 MB)

Powrót na górę strony