Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradziony na terenie Niemiec samochód i dwa motocykle o wartości 230 tys. zł

Data publikacji 29.05.2017

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego w wyniku prowadzonych działań odzyskali samochód oraz dwa motocykle skradzione na terenie Niemiec o wartości 230 tys. złotych. W ręce funkcjonariuszy wpadli też dwaj mężczyźni, podejrzewani o paserstwo. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Pojazdy zostały zabezpieczone, a zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Za czyny, o które są podejrzani grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania mężczyzny, 36-letniego mieszkańca gminy Bogatynia, doszło w ubiegły weekend br. podczas prowadzonych przez policjantów działań, wymierzonych w osoby podejrzewane o przestępstwa samochodowe. Funkcjonariusze ustalili, że przy jednym ze sklepowych parkingów na terenie Bogatyni stoi motocykl honda, który może pochodzić z kradzieży. Podczas sprawdzenia okazało się, że jednoślad posiada tablice rejestracyjne, które są przypisane do pojazdu innej marki.

W czasie prowadzonych działań obserwacyjnych, do pojazdu podszedł w pewnym momencie mężczyzna, który wsiadł na motocykl. Policjanci natychmiast przystąpili do jego zatrzymania. Po dokładnym sprawdzeniu numerów identyfikacyjnych okazało się, że motocykl ten został skradziony w jednej z przygranicznych miejscowości na terenie Niemiec.

Policjanci jeszcze tego samego dnia, prowadząc dalsze działania mające na celu zwalczanie przestępczości samochodowej na terenie miasta, ustalili, że na jednej z posesji znajdują się pojazdy pochodzące z kradzieży na terenie Niemiec. Na przydomowym parkingu funkcjonariusze zabezpieczyli skradziony motocykl honda oraz ford transit. Policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca Bogatyni, w którego posiadaniu były oba pojazdy.

W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze odzyskali samochód oraz dwa motocykle o łącznej wartości około 230 tysięcy złotych.

Pojazdy zostały zabezpieczone, a zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty paserstwa. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszelkie okoliczności tej sprawy. Ustalają m. in., czy zatrzymani mężczyźni mają na koncie również inne tego typu przestępstwa.

(KWP wew Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony