Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant skutecznie reanimował po służbie

Data publikacji 29.05.2017

Zawód policjanta jest szczególny. Praca nie kończy się w momencie rozliczenia służby i zdjęcia policyjnego munduru. Udowodnił to międzyrzecki policjant, który w swojej rodzinnej miejscowości uratował ludzkie życie. Nie czekając na karetkę pogotowia, przystąpił do reanimacji starszego mężczyzny, dzięki czemu przywrócił jego funkcje życiowe.

Policjant z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu uratował ludzkie życie. Sierż. szt. Aleksander Rytwiński swoją postawą udowodnił, że policjantem jest się zawsze, także wtedy, gdy po zakończonej służbie zdejmuje się policyjny mundur. W jego rodzinnym miasteczku przed sklepem, przewrócił się na chodnik starszy mężczyzna. Świadkowie w panice prosili o wezwanie karetki pogotowia. Na szczęście był tam też policjant, który wiedział, co robić. Wezwał karetkę i zajął się mężczyzną. Policjant zorientował się, że mężczyzna jest nieprzytomny i znajduje się w stanie zatrzymania krążenia w związku, z czym natychmiast podjął reanimację. Po kilku minutach oddech wrócił i mężczyzna zaczął odzyskiwać przytomność. Po przyjeździe karetki pogotowia, trafił pod opiekę lekarzy.
Sierż. szt. Aleksander Rytwiński wstąpił w szeregi Policji w sierpniu 2006 roku. Przez cały okres swojej służby związany jest z Wydziałem Prewencji, Ogniwem Patrolowo Interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. Od marca 2016 jest przewodnikiem psa służbowego i większość służb pełni ze swoim czworonożnym przyjacielem.

Do Komendanta Powiatowego Policji w Międzyrzeczu wpłynęły podziękowania od pracodawców chorego mężczyzny, w których wyrazili słowa uznania za profesjonalizm i doświadczenie podległego mu policjanta.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ig)

  • Policjant skutecznie reanimował po służbie
  • Policjant skutecznie reanimował po służbie
  • Policjant skutecznie reanimował po służbie

Opis filmu: Policjant skutecznie reanimował po służbie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26.08 MB)

Powrót na górę strony