Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadu na staruszkę zatrzymany

Data publikacji 23.03.2006

Lubartowscy policjanci ustalili sprawcę brutalnego napadu na staruszkę we wsi Wolica gm. Abramów. O zdarzeniu poinformowała policjantów w czwartek rano (23.03.2006 r.) córka pokrzywdzonej, która odwiedziła samotnie mieszkającą matkę.

Policjanci natychmiast podjęli czynności, w efekcie których ustalili, że do napadu doszło w środę 22.03.2006 r. wieczorem. Sprawca wybił szybę okienną i wdarł się do środka domostwa. Od 85-letniej kobiety zażądał wydania 50 zł, które były mu potrzebne na telefon. Przeszukał mieszkanie, lecz nie znalazł żadnych pieniędzy. Swoją agresję wyładował na niewinnej i bezbronnej staruszce, którą brutalnie pobił. Kobieta z obrażeniami przeleżała całą noc i dopiero rano trafiła do szpitala.

Podjęte na miejscu szeroko zakrojone działania wykrywcze m.in. przy użyciu psa tropiącego, doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawcy, którym okazał się 15-letni mieszkaniec tej samej miejscowości. Pytany o powody, którymi się kierował dokonując przestępstwa, 15-latek odpowiedział zatrzymującym go policjantom, że kazał mu to zrobić głos zza światów.
Powrót na górę strony