Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli w „dziupli”

Data publikacji 30.05.2017

Na wniosek policjantów i prokuratora Sąd Rejonowy w Gliwicach tymczasowo aresztował 45-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzieże samochodów. Jego dwóch pomocników objęto dozorami policji oraz poręczeniami majątkowymi. Zatrzymania, to efekt pracy gliwickich i katowickich śledczych.

Policjanci z Wydziału do Spraw Zwalczania Przestępczości Przeciwko Mieniu KMP w Gliwicach wspólnie z policjantami z Wydziału do Spraw Przestępczości Samochodowej KMP w Katowicach, wkroczyli na teren niezamieszkanej od dłuższego czasu posesji na terenie gminy Wielowieś. Na miejscu zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który rozkręcał pochodzące z kradzieży audi Q7. Śledczy znaleźli też szereg urządzeń i narzędzi służących do pokonywania zabezpieczeń elektronicznych pojazdów.

Wśród zatrzymanych znaleźli się 45-latek bez stałego zameldowania - notowany i karany w przeszłości za udział w przestępczości samochodowej oraz jego wspólnicy: 26-letni mieszkaniec Wielowsi i 28-letni zabrzanin. Na podstawie zebranych w śledztwie dowodów, do tej pory przedstawiono 45-latkowi zarzut kradzieży czterech luksusowych aut o wartości prawie 600 tys. zł. Jego kompani usłyszeli zarzuty uczestnictwa w procederze i decyzją prokuratora zostali objęci dozorami oraz poręczeniami majątkowymi. Sprawa jest rozwojowa i prowadzący ją policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w Katowicach / kp)

 

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjant zakłada kajdanki zatrzymanemu
  • zatrzymany w kajdankach leży na ziemi

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26.98 MB)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.33 MB)

Powrót na górę strony