Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant będąc po służbie uratował kobietę

Data publikacji 30.05.2017

Funkcjonariusz prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie będąc w czasie wolnym od służby dostrzegł siedzącą na krawędzi wiaduktu kobietę i nie pozostając obojętnym na ten fakt natychmiast podjął stosowne działania.

Wczoraj, 29.05.br., około godziny 19.00, w Stargardzie ulicą Św. Jana Chrzciciela jechał będący po służbie sierż. sztab. Rafał Malec na co dzień pracujący w Referacie Patrolowo - Interwencyjnym stargardzkiej komendy. Funkcjonariusz zbliżając się do wiaduktu na jego szczycie dostrzegł człowieka, który siedzał na gzymsie poza barierkami bezpośrednio nad jezdnią. Nie pozostając na sytuację obojętnym natychmiast zaparkował w pobliżu samochód i pobiegł na wiadukt zobaczyć co się stało.

Podchodząc bliżej dostrzegł, że na krawędzi siedzi kobieta. Zaczął z nią spokojnie rozmawiać, a gdy tylko ustalił samobójcze zamiary 32-letniej stargardzianki, natychmiast do pomocy wezwał przechodzącego obok mężczyznę z kobietą. Policjant poprosił ich o powiadomienie służb ratunkowych, a w tym czasie kontynuując rozmowę uspokoił zdenerwowaną kobietę i sprowadził ją na bezpieczną stronę barierki.

W konsekwencji 32-letnią stargardziankę przekazano wezwanym na miejsce ratownikom medycznym.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony