Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włożył do wnętrza palnika kuchenki gazowej nabój

Data publikacji 30.05.2017

Za stworzenie zagrożenia dla życia i zdrowia ludzkiego oraz posiadanie broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia odpowie 81-letni mieszkaniec gminy Bychawa. Mężczyzna zakręcił wodę w piwnicy, a następnie włożył do wnętrza palnika kuchenki gazowej nabój. Policjanci z Bychawy, którzy zostali powiadomieni o tym zdarzeniu, zatrzymali 81-latka. Dodatkowo podczas przeszukania jego pomieszczeń mieszkalnych ujawnili kilkadziesiąt sztuk amunicji oraz broń palną samodziałową, na którą mężczyzna nie posiadał wymaganego zezwolenia. Zatrzymany zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, z 28/29.05.br., dyżurny policji został powiadomiony o tym, że 38-letnia zgłaszająca nie mogła odpalić kuchenki gazowej, a w pewnej chwili zauważyła, że z pod jednego z palników wystaje przedmiot przypominający nabój. Natychmiast na miejsce udali się policjanci z Komisariatu Policji w Bychawie. Mundurowi ustalili, że kobieta mieszka razem ze swoim dziadkiem, a we wnętrzu palnika gazowego znajduje się nabój kal. 9 mm. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna w piwnicy zakręcił wodę. Policjanci zatrzymali 81-latka i osadzili w policyjnym areszcie. Mężczyzna swoim zachowaniem stworzył zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego.

Wczoraj, 29.05.br., kryminalni z Bychawy przeszukali pomieszczenia zajmowane przez 81-latka. W trakcie czynności ujawnili kilkadziesiąt sztuk amunicji oraz broń palną samodziałową, na którą nie posiadał wymaganego zezwolenia. Jak ustalili policjanci, około 5 lat temu mężczyzna posiadał bez wymaganego zezwolenia „dubeltówkę”.

Dzisiaj, 30.05.br., mężczyzna zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Świdniku gdzie usłyszy zarzuty. Odpowie on za stworzenie zagrożenia dla życia i zdrowia ludzkiego oraz za posiadanie broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony