Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował podrobionymi narzędziami

Data publikacji 30.01.2008

Jarosławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o wprowadzanie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi. W trakcie przeszukania zostały zabezpieczone podrobione elektronarzędzia. Handlarzowi nielegalnym towarem grozi teraz do 2 lat więzienia.

Wczoraj funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Jarosławia zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który sprzedawał elektronarzędzia z podrobionymi znakami towarowymi. Produkty te oferował do sprzedaży na jednym z bazarów. Na stoisku miał m. in. Wiertarki i szlifierki. W trakcie przeszukania jego domu funkcjonariusze zabezpieczyli jeszcze 5 szlifierek kątowych, nożyce do żywopłotu i wiertarki, których znaki towarowe są prawnie chronione. Handlarz oferował narzędzia w cenie 150 – 200 złotych, podczas gdy oryginalne produkty sprzedawane w sklepach firmowych osiągają ceny kilkakrotnie wyższe.

Mężczyźnie zostanie postawiony zarzut obrotu przedmiotami z podrobionymi znakami towarowymi. Według ustawy prawo własności przemysłowej grozi za to kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Powrót na górę strony