Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden posiadał narkotyki, a drugi był poszukiwany listem gończym

Data publikacji 31.05.2017

Policjanci z powiatu ząbkowickiego zatrzymali dwóch mężczyzn, z których jeden był poszukiwany listem gończym, a drugi posiadał sporą ilość narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1000 porcji marihuany i amfetaminy. Poszukiwany mężczyzna trafił już do zakładu karnego, a jego współlokator odpowie przed sądem za posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Funkcjonariusze z Kamieńca Ząbkowickiego działając z policjantami z Nowej Rudy ustalili, że mieszkający na terenie Nowej Rudy 26-letni mężczyzna przebywa aktualnie na terenie gminy i jest poszukiwany listem gończym. Drugi mężczyzna, 40-letni, który był w zainteresowaniu policjantów również miał przebywać w tym samym wynajmowanym domu, a jak się okazało parał się uprawą konopi indyjskich.

Na miejscu policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, który kategorycznie zaprzeczył, aby w budynku znajdowały się jakiekolwiek narkotyki oraz, że nie wie, gdzie może przebywać jego znajomy. Po przeszukaniu domu oraz pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze znaleźli ponad 1000 porcji marihuany i amfetaminy. Oprócz środków odurzających ujawniono także nasiona marihuany, wagi laboratoryjne, urządzenia do mielenia tytoniu oraz dokumenty poszukiwanego przez policję mężczyzny.

26-latek został zatrzymany i przewieziony do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał karę ponad 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast 40-latek został zatrzymany w miejscu zameldowania – na terenie Nowej Rudy i teraz za posiadanie znacznej ilości narkotyków odpowie przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • zabezpieczone pojemniki z narkotykami
  • zabezpieczony pojemnik z narkotykami
  • zabezpieczony pojemnik z narkotykami
Powrót na górę strony