Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA mężczyzna wpadł w ręce grudziądzkich policjantów

Data publikacji 31.05.2017

Grudziądzcy policjanci zatrzymali 35-latka poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania przez austriacki wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna podejrzewany jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która okradała bankomaty. Już została wdrożona procedura ekstradycyjna.

Wczoraj, 30.05.br., po 20:00, patrol policji z grudziądzkiej komendy zatrzymał do rutynowej kontroli drogowej mercedesa, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Podczas sprawdzania dokumentów okazało się, że kierujący autem 35-letni mieszkaniec Bydgoszczy nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że jest on również poszukiwany przez austriacki wymiar sprawiedliwości i wystawiono za nim europejski nakaz aresztowania.

Mundurowi ustalili, że 35-latek jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która na terenie Austrii okradała bankomaty. Policjanci zatrzymali mężczyznę.

Dzisiaj, 31.05.br., została wdrożona procedura ekstradycyjna, zgodnie z którą o dalszym losie bydgoszczanina zadecyduje Sąd Okręgowy w Toruniu.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony