Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znaleźli schronienie w policyjnym radiowozie

Data publikacji 31.05.2017

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli pomogli kobiecie z dwójką małych dzieci w trakcie wichury, która 30 maja przeszła nad miastem. Policjanci, widząc jak silny wiatr niemal przewraca wózek z kilkumiesięcznym dzieckiem, natychmiast zareagowali i udzielili schronienia rodzinie w policyjnym radiowozie. W związku z zagrożeniem przewieźli następnie przestraszoną kobietą i dzieci do miejsca zamieszkania.

Podczas patrolu osiedla Południe w Zduńskiej Woli mundurowi zauważyli kobietę, którą podczas spaceru z dziećmi zaskoczyła wichura. Silny i porywisty wiatr targał wózkiem z małym dzieckiem, a kilkuletnia, przestraszona do łez dziewczynka, kurczowo trzymała się swojej opiekunki. Policjanci widząc tę niebezpieczną sytuację natychmiast radiowozem osłonili od wiatru rodzinę, a następnie pomogli wnieść wózek z dzieckiem do jego wnętrza. Starsza dziewczynka oraz babcia dzieci również schroniły się w policyjnym radiowozie. Z uwagi na niesłabnący silny wiatr i dalsze niebezpieczeństwo funkcjonariusze przewieźli kobietę i dzieci do miejsca zamieszkania.

Po tej niecodziennej interwencji do dyżurnego zduńskowolskiej komendy zadzwonił ojciec dzieci, który podziękował policjantom z okazaną pomoc i wyrozumiałość. Interwencję policjantów sfotografowała z balkonu przypadkowa osoba, która zamieściła zdjęcie na portalu społecznościowym z komentarzem:

"Brawo dla Panów policjantów ze Zduńskiej Woli, którzy Panią z dwójką małych dzieci osłonili przed wichurą i zawieźli do domu. Największe wyrazy szacunku!!!"

(KWP w Łodzi / mw)

 

Powrót na górę strony