Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Włocławka uratowali młodą kobietę

Włocławscy policjanci, st. sierż. Krzysztof Kras i post. Marcin Wysocki pomogli 23-latce, która jadąc rowerem zasłabła i straciła oddech. Dzięki profesjonalnemu działaniu mundurowych po chwili kobieta zaczęła znowu oddychać. Funkcjonariusze bacznie kontrolowali jej stan do czasu przyjazdu karetki.

Do zdarzenia doszło wczoraj (30 maja) około godz. 9 w czasie, gdy dwaj policjanci ruchu drogowego z komendy miejskiej we Włocławku kontrolowali pojazd w rejonie Chełmica-Cukrownia (gm.Fabianki). To właśnie wtedy do funkcjonariuszy podbiegła kobieta informując, że tuż za zakrętem rowerzystka straciła przytomność i potrzebuje pomocy. St. sierż. Krzysztof Kras i post. Marcin Wysocki bez chwili namysłu ruszyli w tamtym kierunku.

Rzeczywiście na miejscu zastali nieprzytomną kobietę, wiszącą na trójkołowym rowerze. Mundurowi wiedzieli, że każda semunda jest cenna, dlatego natychmiast rozpoczęli działania. Ułożyli rowerzystkę na chodniku i udrożnili jej drogi oddechowe. Dzięki temu chwilę później kobieta zaczęła oddychać. Do czasu przyjazdu wezwanej karetki, funkcjonariusze zabezpieczali jej głowę oraz kończyny przed drganiami i kontrolowali czynności życiowe. Uratowana 23-latka trafiła do szpitala.

Szybkie powiadomienie mundurowych oraz natychmiastowa ich reakcja pozwoliły na uratowanie młodej kobiety. Pamiętajmy, że każdy z nas może potrzebować pomocy i to dzięki reakcji nieobojętnych osób zostanie ona nam udzielona.

(KWP w Bydgoszczy / ig)

Powrót na górę strony