Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za liczne włamania i kradzieże mienia – straty sięgają 80 tys. zł

Data publikacji 31.05.2017

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 19-letniemu mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Legnicy, a podejrzanemu o liczne kradzieże mienia oraz włamania na terenie powiatu legnickiego. Straty, jakie sprawca spowodował swoją przestępczą działalnością, wstępnie oszacowano na kwotę ponad 80 tysięcy złotych. O dalszym losie podejrzanego zadecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w wyniku prowadząc czynności operacyjne ustalili i zatrzymali 19-letniego mężczyznę, podejrzanego o włamania do domów oraz liczne kradzieże mieszkaniowe. Na podstawie zebranych materiałów na chwilę obecną policjanci udowodnili mu siedem włamań i trzy kradzieże, do których doszło na terenie miasta i powiatu legnickiego.

Jak ustalili funkcjonariusze, łupem sprawcy padała głównie biżuteria, pieniądze oraz sprzęt elektroniczny. Okazało się również, że 19-latek był już w przeszłości notowany w związku z tego typu przestępstwami. Straty spowodowane tymi przestępstwami wstępnie oszacowano na kwotę ponad 80 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali już część skradzionych przedmiotów.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności związane z „działalnością” mężczyzny i sprawdzają, czy nie ma on na swoim koncie innych zdarzeń. Na wniosek policjantów i prokuratora sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za kradzieże z włamaniem grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony