Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Był "rodzinny" pilotaż. Teraz rodzina nowonarodzonego legniczanina podziękowała policjantom

Data publikacji 31.05.2017

Legnickich policjantów odwiedziła rodzina z dwutygodniowym Oliwierem, aby podziękować za okazaną pomoc. Przypomnijmy, że funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego pilotując samochód z rodzącą kobietą umożliwili jej szybkie dotarcie do placówki medycznej. Sytuacja była poważna, gdyż ciężarnej już wcześniej odeszły wody płodowe i kobieta zaczęła rodzić. Policjanci zareagowali natychmiast, gdy usłyszeli wołanie o pomoc ojca kobiety, kierującego samochodem. Chłopiec dostał od funkcjonariuszy na pamiątkę m.in. policyjnego misia z białą czapką symbolizującą policjanta ruchu drogowego, żeby przypominał mu o okolicznościach, w jakich przyszedł na świat.

Funkcjonariusze legnickiej drogówki mł. asp. Kacper Ekiert i sierż. Jarosław Kądziołka pełniąc 17 maja br. w godzinach popołudniowych służbę na terenie Legnicy, przy ulicy Pocztowej podczas przeprowadzanej kontroli drogowej, usłyszeli z jednego z aut stojących w korku wołanie o pomoc. Kierująca wraz z pasażerem krzyczeli, że w samochodzie mają córkę, której już wcześniej odeszły wody płodowe i zaczęła rodzić. Jednocześnie prosząc policjantów o pomoc w szybkim i bezpiecznym dotarciu do szpitala.

Policjanci zareagowali natychmiast. Włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne, aby przeprowadzić bezpieczny pilotaż samochodu z ciężarną do Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze przekazali rodzącą kobietę bezpośrednio pod opiekę lekarzy. Kilka minut później na świecie pojawił się mały chłopczyk - Oliwier, syn kobiety, której pomogli policjanci.

Wczoraj dwutygodniowy Oliwier wraz z mamą i babcią przyjechał do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, by spotkać się i podziękować policjantom za ich wzorową postawę, a Komendantowi Miejskiemu Policji w Legnicy - mł. insp. Leszkowi Zagórskiemu oraz Naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego legnickiej komendy - podkom. Tomaszowi Kopcie pogratulować tak wzorowych i oddanych służbie funkcjonariuszy.

Na uroczystym spotkaniu mł. insp. Leszek Zagórski Komendant Miejski Policji w Legnicy wręczył Oliwierowi maskotkę dolnośląskiej policji - Komisarza Lwa od Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. nadinsp. Tomasz Trawińskiego oraz pamiątkowy dyplom „dla najmłodszego uczestnika interwencji legnickich policjantów, który 17 maja 2017r. postanowił w rejonie skrzyżowania ulicy Pocztowej i Libana w Legnicy powiadomić policjantów o tym, że przychodzi na świat i chce to zrobić przy dźwięku policyjnych syren. Biorąc powyższe pod uwagę grono legnickich policjantów nadaje mi tytuł najmłodszego policjanta legnickiej drogówki”.

Chłopiec od policjantów, którzy pomogli szybko przejechać jego mamie i urodzić się bezpiecznie w placówce medycznej, dostał na pamiątkę policyjnego misia z biała czapką symbolizującą policjanta ruchu drogowego, żeby zawsze przypominał jemu okoliczności, w jakich przyszedł na świat.

(KWP we Wrocławiu / ig)

  • Podziękowania dla policjantów
  • Podziękowania dla policjantów
  • Podziękowania dla policjantów
  • Podziękowania dla policjantów
  • Podziękowania dla policjantów
  • Podziękowania dla policjantów

Opis filmu: Rodzina nowonarodzonego legniczanina podziękowała policjantom

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 27.01 MB)

Powrót na górę strony