Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Drugi dzień ćwiczeń policjantów do zadań specjalnych

Data publikacji 31.05.2017

Zjeżdżają na linach, ćwiczą ratowanie ludzi w miejscach trudno dostępnych i transport poszkodowanych – takie m.in. zadania wykonywali dziś antyterroryści z całego kraju, którzy wspólnie ze strażakami i ratownikami GOPR-u szkolą się w Kielcach. To już drugi dzień ciężkich ćwiczeń, a zarazem testu sprawności i siły ok. 60 uczestników szkolenia, które zorganizował kielecki Samodzielny Pododdział Policji.

Uczestnicy ćwiczeń już drugi dzień biorą udział w trudnych zadaniach, udowadniając tym samym swoją sprawność fizyczną, siłę oraz to, że nie bez przyczyny służą w miejscu, gdzie wykonuje się jedne z najbardziej niebezpiecznych działań. Skuteczność tych akcji w dużej mierze zależy od ich zgrania i współdziałania, stad tak wymagające ćwiczenia.

Wczoraj antyterroryści w ramach szkolenia doskonalili swoje umiejętności w podkieleckim Masłowie, a dziś miejscem działań był rezerwat przyrody Kadzielnia. Tam, w części gdzie znajduje się kamieniołom, można było zobaczyć jak przy użyciu policyjnego śmigłowca Mi-8 m.in. zjeżdżają na linach, a później są stamtąd transportowani. Całość, ponieważ wyglądała  niezwykle widowiskowo,  wzbudzała duże zainteresowanie wśród osób odwiedzających rezerwat.

W dzisiejszych ćwiczeniach wysokościowo - bojowych oprócz policjantów Samodzielnych Pododdziałów Antyterrorystycznych Policji z terenu całego kraju, brali udział również strażacy oraz ratownicy GOPR-u. Wszystko po to, żeby podnieść swoje kwalifikacje, doskonalić umiejętności oraz wypracowywać skuteczne metody działania w sytuacjach, które mogą przytrafić się w życiu.

Na kolejne dni również zaplanowano różne scenariusze działań, które będą praktykowane na terenie powiatu kieleckiego.

Opr. MT

Źródło: KWP w Kielcach

Powrót na górę strony