Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ruszyli z pomocą turyście, który upadł na górskim szlaku

Data publikacji 01.06.2017

Na górskim szlaku mężczyzna upadł i stracił przytomność. Jeleniogórscy policjanci pospieszyli z pomocą 30-letniemu turyście. Do czasu przyjazdu karetki prowadzili akcję reanimacyjną, dzięki której przywrócili mu funkcje życiowe. Kiedy przyjechali ratownicy można było już nawiązać kontakt z mężczyzną. Wieczorem wrócił do pensjonatu, w którym się zatrzymał.

Do zdarzenia doszło 30 maja br. około godziny 17.00 w okolicy schroniska „Szwajcarka” w Górach Sokolich na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Policjanci wykonywali tam czynności służbowe. W pewnym momencie zostali zaalarmowani przez turystów i poproszeni przez nich o udzielenie pomocy leżącemu na ziemi koledze.

Okazało się, że 30-letni turysta będący w towarzystwie znajomych siedząc na ławce zasłabł i spadł uderzając głową o podłoże. W wyniku upadku stracił przytomność. Na pomoc natychmiast ruszyli funkcjonariusze. Rozpoczęli reanimację mężczyzny powiadamiając również pogotowie ratunkowe.

Dzięki podjętym przez policjantów natychmiastowym działaniom mężczyzna odzyskał funkcje życiowe i gdy pojawili się ratownicy medyczni można było już z nim nawiązać kontakt. Wieczorem, po badaniach, 30-latek wrócił do pensjonatu, w którym się zatrzymał.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja