Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili wyłudzenie 98 tys. złotych kredytu

Data publikacji 01.06.2017

Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą wolskiej komendy zatrzymali kobietę podejrzaną o usiłowanie wyłudzenia kredytu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 45-latka posłużyła się sfałszowanym dokumentem mającym świadczyć o zdolności kredytowej, starając się o pożyczkę finansową. Funkcjonariusze udaremnili dokonanie przestępstwa. Podejrzana usłyszała już zarzut usiłowania oszustwa. Za ten czyn grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Skuteczne działania policjantów z wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej wolskiej komendy pozwoliły zapobiec wyłudzeniu blisko 98 tysięcy złotych na szkodę jednego z banków.

Funkcjonariusze zatrzymali kobietę, która zgłosiła się po kredyt w wysokości 98 tys. złotych. Do dokonania oszustwa 45-latka posłużyła się sfałszowanym dokumentem mającym świadczyć o zdolności kredytowej, który złożyła wraz z wnioskiem o przyznanie pożyczki finansowej.

Policjanci zatrzymali Beatę P. w banku przed wypłaceniem umówionej kwoty. Tym samym funkcjonariusze zapobiegli dokonaniu przestępstwa. Podejrzana usłyszała zarzut usiłowania oszustwa. W trakcie przesłuchania kobieta przyznała się do zarzucanego czynu. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony