Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci interweniowali będąc poza służbą

Data publikacji 01.06.2017

Policjant z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu jadąc autobusem do pracy zauważył pasażera, który wyglądem przypominał poszukiwanego. Policjant postanowił śledzić podejrzewanego mężczyznę i gdy ten wysiadł w rejonie teatru Bagatela – podążył za nim. Wczoraj funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach będąc po służbie, zatrzymał nietrzeźwego kierującego motorowerem. Funkcjonariusz zauważył w centrum Kielc jednoślad, jadący „wężykiem”. Policjant natychmiast powiadomił dyżurnego. Jak się okazało, mężczyzna, który kierował motorowerem był pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło 30 maja br. Policjant z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Krakowie skontaktował się telefonicznie z kolegami z wydziału, którzy byli już w służbie, prosząc o pomoc i podając rysopis śledzonej osoby. Policjant na bieżąco przekazywał kolegom informacje o trasie jaka się przemieszczał, koordynując moment zatrzymania poszukiwanego.

Do zatrzymania doszło na Rynku Głównym. Okazało się, że w ręce kryminalnych z komendy miejskiej wpadł 22-letni mieszkaniec Krakowa, który był poszukiwany do odbycia kary więzienia na podstawie dwóch wyroków sądowych dotyczących: wykroczeń przeciwko mieniu i posiadania niebezpiecznych narzędzi. Zatrzymany trafił do aresztu, gdzie będzie odbywał zasądzone wyroki.

***

Cała sytuacja miała miejsce wczoraj około godziny 20:30. Policjant z  Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach jechał prywatnym samochodem ul. Żytnią w Kielcach. W pewnym momencie zauważył kierującego skuterem, którego zachowanie i styl jazdy stwarzał realne zagrożenie dla innych użytkowników ruchu. Policjant podejrzewał, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusz niezwłocznie zadzwonił na numer alarmowy, informując o swoich spostrzeżeniach dyżurnego Policji. Ten natychmiast wysłał na miejsce patrol. Funkcjonariusz jechał dalej za motorowerzystą i na bieżąco informował, w jakim kierunku zmierza.

Na ulicy Hożej korzystając z nadarzającej się okazji, funkcjonariusz zatrzymał  agresywnego mężczyznę, próbującego uniknąć spotkania z mundurowymi, którzy pojawili się na miejscu tuż po interwencji policjanta. Jak się okazało, kierowcą był 38-letni kielczanin. Wynik badania stanu trzeźwości potwierdził przypuszczenia interweniującego funkcjonariusza. Kierujący motorowerem miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zachowanie policjanta, który zareagował na nieodpowiedzialne zachowanie kierującego, pozwoliło uniknąć tragicznego w skutkach zdarzenia do jakiego mogło dojść. Mężczyźnie może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

(KWP w Krakowie / KWP w Kielcach / ig / kp)

 

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja