Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Antyterroryści trzeci dzień w akcji

Data publikacji 01.06.2017

Kolejny dzień wspólnego treningu antyterrorystów z całej Polski upłynął m.in. na desantowaniu osób na jednostki pływające, skokach do wody ze śmigłowca oraz zjazdach po linie, a także podejmowaniu ludzi z wody.

Dzisiaj, 01.06.br., działania z wykorzystaniem policyjnego śmigłowca Mi-8 udostępnionego przez Zarząd Lotnictwa Policji Komendy Głównej Policji, prowadzone były na terenie zbiornika wodnego w podkieleckim Sukowie.

Ich celem było poznanie i doskonalenie technik stosowanych podczas akcji ratowniczych z łodzi, brzegu, bądź też ze śmigłowca. Tak jak w poprzednich dniach ćwiczenia poprzedzone były teorią. Przypomniano wszystkim i szczegółowo omówiono zasady bezpieczeństwa na akwenach. Następnie ok. 60 uczestników szkolenia rozpoczęło doskonalenie swoich umiejętności. Mieli oni możliwość realnego sprawdzenia sposobów interweniowania po desancie ze śmigłowca, przećwiczenia współdziałania sternika jednostki pływającej i pilotów policyjnego śmigłowca, a także sposobów podejmowania ludzi z wody.

Tego typu szkolenie pozwala przede wszystkim na bezpieczną praktykę, daje możliwość zweryfikowania podejmowanych działań ratowniczych w wodzie przy korzystaniu z różnych technik. Jest także możliwością  wypracowania skutecznych metod działania i współpracy pomiędzy różnymi podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Jak już informowaliśmy, w szkoleniu oprócz policjantów z Samodzielnych Pododdziałów Antyterrorystycznych Policji z terenu całego kraju, biorą udział również kieleccy strażacy z grupy wysokościowej oraz ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Obecnie trwające ćwiczenia, są już piątymi tego typu zorganizowanymi przez kieleckich antyterrorystów.

(KWP w Kielcach / mw)

  • ćwiczenia antyterrorystów
  • ćwiczenia antyterrorystów
  • ćwiczenia antyterrorystów
  • ćwiczenia antyterrorystów
  • ćwiczenia antyterrorystów
Powrót na górę strony
Polska Policja