Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna poszukiwany listem gończym za podwójne usiłowanie zabójstwa wpadł w ręce policjantów

Data publikacji 02.06.2017

W ręce funkcjonariuszy Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wpadł mężczyzna poszukiwany listem gończym, a podejrzewany o podwójne usiłowanie zabójstwa oraz rozbój z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Poszukiwany wpadł po tym, jak policjanci namierzyli go w jednym z pustostanów. W miejscu zatrzymania funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli też dowody popełnienia zarzucanych mu czynów.

Funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 27-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu trzebnickiego. Zatrzymany poszukiwany był listem gończym wydanym przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu. Mężczyzna ukrywający się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości podejrzewany jest o podwójne usiłowanie zabójstwa oraz rozbój z użyciem niebezpiecznych narzędzi w marcu i kwietniu 2017 roku w miejscowościach Wszemirów i Prusice.

Do zatrzymania podejrzanego doszło 1 czerwca 2017 r. w godzinach popołudniowych, na terenie powiatu trzebnickiego, po tym jak policjanci operacyjni działali na terenie kilku tamtejszych miejscowości. W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w jednym z pustostanów namierzyli poszukiwanego.

Z uwagi na to, że mężczyzna podejrzewany jest o poważne przestępstwa i mógł posiadać przy sobie niebezpieczne narzędzia, policjanci przeprowadzili dynamiczną akcję, w efekcie której poszukiwany został obezwładniony i zatrzymany. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony pojawieniem się policjantów. W miejscu zatrzymania funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli też dowody popełnienia zarzucanych mu czynów.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Z uwagi na wydane już postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu, trafi on teraz do aresztu śledczego. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film Mężczyzna poszukiwany listem gończym za podwójne usiłowanie zabójstwa wpadł w ręce policjantów

Pobierz plik Mężczyzna poszukiwany listem gończym za podwójne usiłowanie zabójstwa wpadł w ręce policjantów (format mp4 - rozmiar 9.23 MB)

Powrót na górę strony