Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli nielegalny tytoń

Data publikacji 02.06.2017

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zabezpieczyli 150 kilogramów suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy. W związku ze sprawą policjanci zatrzymali 60-letniego mężczyznę, podejrzanego o nielegalne przechowywanie zmielonych liści tytoniu. Straty oszacowane na rzecz Skarbu Państwa powstałe w wyniku popełnienia tego przestępstwa wyniosły ponad 115 tys. zł. Mrągowscy policjanci zabezpieczyli ponad pół tony tytoniu i krajanki bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar przechowywał w piwnicy mieszkaniec Mrągowa. Łączna kwota uszczuplenia należnego podatku akcyzowego na Skarb Państwa to 300 tys. zł.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim pod koniec maja br. doprowadzili do swojej jednostki 60-letniego mieszkańca Kociewia podejrzanego o przechowywanie wyrobów akcyzowych bez znaków skarbowych. W wyniku przeprowadzonej pracy operacyjnej kryminalni ustalili, że na jednej z prywatnych posesji w Starogardzie Gdańskim przechowywany jest zmielony tytoń. Podczas przeszukania mieszkania oraz pomieszczeń gospodarczych policjanci zabezpieczyli 4 jutowe worki oraz 4 kartony, w których znajdował się nielegalny tytoń.

Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące przechowywania zmielonego tytoniu bez znaków skarbowych akcyzy. Jak ustalili śledczy straty powstałe na rzecz Skarbu Państwa w wyniku popełnienia tego przestępstwa wyniosły ponad 115 tys. zł.

***

Policjanci Wydziału Kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie uzyskali informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta przechowywany jest  nielegalny tytoń bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wczoraj, 01.06.br., kryminalni pojechali pod wskazany adres, gdzie potwierdzili informacje. W trakcie przeszukania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 600 kilogramów tytoniu i krajanki. 38-latek przechowywał nielegalny towar w piwnicy.

Funkcjonariusze oszacowali wartość uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego, na kwotę 300 tysięcy złotych. Jeszcze tego samego dnia do policyjnego aresztu trafiło dwóch mężczyzn.

Dzisiaj, 02.06.br., mężczyzna został przesłuchany i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Dwóch pozostałych mężczyzn zatrzymanych w sprawie, przesłuchano w charakterze świadka i zwolniono.

Według art. 65 § 1 Kodeksu Karnego Skarbowego za popełnienie tego przestępstwa grozi kara grzywny albo kara pozbawienia wolności do lat 3 albo te dwie kary łącznie.

(KWP w Gdańsku/ KWP w Olsztynie/ kp/ mw)

 

Powrót na górę strony