Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczona kontrabanda

Data publikacji 02.06.2017

Mławscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zabezpieczyli kontrabandę wartą ponad 72 tys. złotych. Ponad 100 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów należało do mieszkańca Mławy. Z kolei policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego we współpracy z funkcjonariuszami zwalczającymi przestępczość gospodarczą KWP w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który przewoził towary akcyzowe. Szacunkowo naraził Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 53 tys. złotych. Zabezpieczonych blisko 5,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz zatrzymany 54-latek -to efekt pracy żarskich policjantów. Wartość uszczuplenia należności celnej, podatku akcyzowego i VAT w tym przypadku to ponad 125 tys. złotych.

Wczoraj, 01.06.br., 35-letni mławianin został zatrzymany na terenie gminy Szydłowo, podczas przewożenia nielegalnego towaru. W samochodzie znajdowało się 4 tysiące sztuk papierosów w kartonach. Natomiast na terenie posesji z której wyjechał, w garażu policjanci odnaleźli kolejne paczki oraz kartony z gotowymi papierosami bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Prowadzący czynności policjanci przeszukali również należące do zatrzymanego mężczyzny mieszkanie na terenie Mławy. Tam także znaleźli kilkadziesiąt kartonów papierosów.

Cena rynkowa hurtowej ilości zabezpieczonych papierosów to ponad 72 tysiące złotych.

Teraz mężczyzna odpowie za przestępstwo karno-skarbowe.

***

1 czerwca 2017 roku policjanci pełniący służbę na terenie autostrady A1 zatrzymali do kontroli w rejonie MOP-u Skoszewy samochód skoda octavia. Podczas sprawdzania przestrzeni bagażowej okazało się, że w samochodzie znajduje się kilka tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Na miejscu pojawili się również policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą. Przeprowadzone oględziny wskazały, że w skodzie 43-letni kierujący przewoził 3110 paczek papierosów znanych producentów.

Wyroby nie posiadały stosownych oznaczeń akcyzowych. Policjanci oszacowali, że uszczuplenie z tego tytułu może wynosić blisko 53 tysiące złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut paserstwa akcyzowego. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

***

W środę, 24 maja br., policjanci wydziału kryminalnego żarskiej komendy udaremnili wprowadzenie na rynek nielegalnych papierosów. Praca operacyjna przyniosła wymierne efekty. Funkcjonariusze wkroczyli na posesję mieszkańca powiatu żarskiego, który był kompletnie zaskoczony ich ,,wizytą”. Policjanci w pomieszczeniu gospodarczym oraz w samochodzie 54-latka znaleźli blisko 5,5 tys. paczek papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy skarbowej.  Nielegalny towar został zabezpieczony do sprawy. Wartość uszczuplenia należności celnej, podatku akcyzowego i VAT w tym przypadku to ponad 125 tys. złotych.

54-letni mężczyzna został zatrzymany i  przesłuchany,  zwolniony po wpłacie 10 tys. złotych zabezpieczenia majątkowego na poczet przyszłych kar. Będzie odpowiadał  za przestępstwo skarbowe. Za paserstwo  grozi mu wysoka kara grzywny.

(KWP w Radomiu/ KWP w Łodzi / KWP w Gorzowie/ mw)

 • policjant z zabezpieczonymi papierosami
  KWP w Radomiu
 • zabezpieczone papierosy
  KWP w Radomiu
 • policjant z zabezpieczonymi papierosami
  KWP w Łodzi
 • Zabezpieczona kontrabanda
  KWP w Gorzowie
 • Zabezpieczona kontrabanda
  KWP w Gorzowie
 • Zabezpieczona kontrabanda
  KWP w Gorzowie
Powrót na górę strony