Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pilotowali auto z rodzącą kobietą

Data publikacji 02.06.2017

Policjanci z Poznania po raz kolejny brali udział w pilotażu rodzącej kobiety do szpitala. Przyszła mama zdążyła dotrzeć na miejsce w ostatniej chwili. Wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu po raz kolejny brali udział w nietypowej interwencji podczas służby. W nocy z 30 na 31 maja ok. 1.20 na ul. Krzywoustego zauważyli szybko poruszający się samochód. Zatrzymali kierowcę do kontroli. Szybko wyjaśniła się przyczyna pośpiechu. Okazało się, że pasażerka lada chwila może urodzić. Funkcjonariusze szybko i bezpiecznie przeprowadzili pilotaż przyszłych rodziców do Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei. 30 minut od rozpoczęcia działań, na świecie pojawiło się zdrowe dziecko.

Podobna sytuacja spotkała poznańskich policjantów 8 maja, kiedy to również akcja porodowa zaczęła się już w samochodzie i potrzebna była natychmiastowa pomoc. Natomiast w marcu br. do stojących przy trasie policjantów podjechali roztrzęsieni rodzice, których dziecko potrzebowało pilnej pomocy medycznej. Wówczas również dzięki szybkiej reakcji policjantów oraz interwencji lekarzy wszystko dobrze się skończyło.

(KWP w Poznaniu / kp)

 

Powrót na górę strony