Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przejęli marihuanę o wartości 250 tys. zł

Data publikacji 02.06.2017

Dolnośląscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową przejęli blisko 5 kilogramów suszu marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli również sprzęt służący do prowadzenia plantacji na dużą skalę. W tej sprawie zatrzymany został 38-letni mieszkaniec Oławy oraz zabezpieczone zostały pieniądze w walucie polskiej i zagranicznej w kwocie blisko 60 tysięcy złotych. Dzięki policyjnym działaniom narkotyki o czarnorynkowej wartości 250 tys. zł nie trafią na rynek.

Funkcjonariusze Wydziału zajmującego się Zwalczaniem Przestępczości Narkotykowej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z kolegami z Oławy, w wyniku czynności operacyjnych, uzyskali informację, że na terenie Oławy może znajdować się duża plantacja marihuany. Policjanci natychmiast podjęli działania w tej sprawie i zatrzymali 38-letniego mieszkańca miasta. Gdy funkcjonariusze weszli na teren posesji ujawnili pomieszczenia oraz sprzęt, w którym prowadzona była uprawa konopi indyjskich. Policjanci przeszukali też miejsce zamieszkania mężczyzny. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili blisko 5 kilogramów marihuany. Policjanci zabezpieczyli też profesjonalne urządzenia do wentylacji, naświetlania, nawilżania uprawy, a także środki wykorzystywane do nawożenia roślin. W działaniach brał również pies do wyszukiwania narkotyków, który w kilku przypadkach wskazał miejsca ukrycia środków odurzających w jednym z pomieszczeń gospodarczych. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli pieniądze w walucie polskiej i zagranicznej w kwocie blisko 60 tysięcy złotych. Jak szacują policyjni specjaliści czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ok. 250 tys. zł.

Zatrzymany 38-latek był już wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie, w tym gdzie miały trafić narkotyki i czy zatrzymany mężczyzna zajmował się ich rozprowadzaniem.

Przypomnijmy, że świetle przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ig)

  • Policjanci przejęli marihuanę o wartości 250 tys. zł
  • Policjanci przejęli marihuanę o wartości 250 tys. zł
  • Policjanci przejęli marihuanę o wartości 250 tys. zł
Powrót na górę strony