Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przygotowują się do zabezpieczenia światowych imprez na Dolnym Śląsku

Data publikacji 05.06.2017

W najbliższym czasie na terenie Dolnego Śląska, w tym we Wrocławiu, odbędą się poważne przedsięwzięcia, podczas których nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą dolnośląscy policjanci. Przygotowując się do zabezpieczenia Szczytu Trójmorza, konferencji Wrocław Global Forum, a także Światowych Igrzysk Sportowych „The World Games 2017” funkcjonariusze ćwiczą m.in. obszary w zakresie doskonalenia współpracy z innymi służbami oraz koordynacji działań. Ćwiczenia są też doskonałą okazją do zapoznania się z infrastrukturą zmodernizowanych obiektów, w których będą się odbywać powyższe przedsięwzięcia.

W ostatnich dniach we Wrocławiu odbyły się ćwiczenia służb, które będą uczestniczyć w zabezpieczeniu organizowanych na terenie Dolnego Śląska: Szczytu Trójmorza, konferencji Wrocław Global Forum, a także Światowych Igrzysk Sportowych „The World Games 2017”.

W ćwiczeniach uczestniczyli m.in. funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji, a także Biura Ochrony Rządu, Wojska Polskiego i Straży Granicznej.

Działania przeprowadzone na terenie Wrocławia, w tym m.in. w rejonie Hali Stulecia, Pawilonu Czterech Kopuł oraz Stadionu Olimpijskiego, miały na celu m.in. doskonalenie współdziałania, taktyki realizowanych czynności oraz ich koordynacji na wypadek potencjalnego zagrożenia. Ponadto były okazją do zapoznania się z infrastrukturą zmodernizowanych obiektów. Pewne elementy ćwiczeń przeprowadzono w realnych warunkach ruchu miejskiego.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 29.61 MB)

Powrót na górę strony