Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Samochodem pełnym narkotyków uciekał przed policjantami

Data publikacji 05.06.2017

Świdniccy policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych o posiadanie i handel narkotykami. Funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę, marihuanę, a także tabletki ekstazy i mefedron, o łącznej wartości ponad 120 tysięcy złotych. Jeden z mężczyzn bezpośrednio przed zatrzymaniem uciekał policjantom, uderzając w efekcie swoim autem w ścianę budynku i zaparkowany obok pojazd. Obaj podejrzani usłyszeli już zarzuty, a jeden z nich został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, kilka dni temu realizowali czynności operacyjne na podstawie posiadanej informacji, z której wynikało, że 21-letni mężczyzna może zajmować się handlem narkotykami na dużą skalę.

Policjanci jechali za wymienionym, który poruszał się swoim samochodem. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna rozpoczął ucieczkę, którą bardzo szybko zakończył wjeżdżając w ścianę budynku, przy okazji uszkadzając znak drogowy i zaparkowany obok pojazd. Mężczyzna został zatrzymany, a w jego samochodzie policjanci ujawnili amfetaminę.

Dalsze czynności funkcjonariuszy m.in. przeszukanie miejsca zamieszkania oraz garaż podejrzanego doprowadziły do zabezpieczenia kolejnych środków odurzających i substancji psychotropowych. Była to marihuana, mefedron oraz tabletki ekstazy i amfetamina. Mężczyzna posiadał także wagę elektroniczną oraz worki strunowe, służące do porcjowania narkotyków.

Policjanci dotarli też do osób, które nabywały narkotyki od zatrzymanego. W wyniku tych działań, u 31-letniego mieszkańca jednej z podświdnickich wsi ujawnili dalsze partie niedozwolonych substancji. Łączna wartość rynkowa zabezpieczonych środków odurzających to ponad 120 tys. złotych.

Obaj zatrzymani trafił do policyjnego aresztu i usłyszeli już zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.

21-latek odpowie ponadto za udział w obrocie i udzielanie narkotyków innym osobom. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na 3-miesiące.

W stosunku do starszego z zatrzymanych prokurator zastosował natomiast dozór Policji, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za nielegalne posiadanie znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 10 lat, a za udzielanie i udział w obrocie znacznymi ilościami takich środków - nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ig)

Powrót na górę strony