Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali dziuplę i zabezpieczyli lewy tytoń

Data publikacji 06.06.2017

Ponad 630 kg krajanki tytoniowej oraz liści tytoniu, a także maszyny do cięcia zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Szczecinie. W związku ze sprawą zatrzymano 2 mężczyzn. Straty skarbu państwa oszacowano na kwotę ok. 300 tys. zł.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Szczecinie zatrzymali do kontroli peugeota kierowanego przez 39-letniego mężczyznę. W pojeździe znajdowało się niemal 30 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. W wyniku kolejnych ustaleń policjanci pojechali na posesję znajdującą się w powiecie polickim. W jednym z pomieszczeń gospodarczych ujawnili dziuplę, w której znajdowały się wagi elektroniczne, dwie maszyny służące do cięcia liści tytoniu, zapakowane w foliowe worki i kartony spore ilości liści i krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

39-letni kierujący peugotem oraz 60-letni pasażer zostali zatrzymani, a funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 635 kg nielegalnego tytoniu. Do tej pory podejrzani usłyszeli zarzuty za nielegalne posiadanie tytoniu, dodatkowo kierujący usłyszał zarzut za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów za co grozi do 3 lat więzienia.

Teraz policjanci będą m.in. ustalać, jak długo mężczyźni mogli zajmować się nielegalnym procederem i gdzie trafiał tytoń. Zatrzymanym grozi do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Mężczyźni narazili skarb państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę około 300 tys zł.

(KWP w Szczecinie / mg)

  • nielegalny tytoń
  • nielegalny tytoń
  • nielegalny tytoń
  • nielegalny tytoń
  • nielegalny tytoń
  • nielegalny tytoń
Powrót na górę strony