Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne litry krwi trafią do potrzebujących

Data publikacji 06.06.2017

Już po raz 21. w Komedzie Miejskiej Policji w Lesznie odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. Na zaproszenie Zarządu Klubu HDK PCK i kierownictwa leszczyńskiej jednostki przybyło blisko 50 osób, które łącznie oddały ponad 20 litrów krwi.

2 czerwca br. w Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie po raz kolejny odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. Była to już 21. zbiórka w leszczyńskiej jednostce. Organizowane one są dwa razy w roku, zazwyczaj wiosną i tuż przed Mikołajkami. Tradycją zimowej edycji jest, oprócz zbiórki krwi, zbieranie czekolad dla dzieci z domu dziecka.

W miniony piątek do policyjnej zbiórki krwi przystąpiło prawie 50 osób, a wśród nich policjanci, pracownicy Policji oraz mieszkańcy Leszna i okolic. Łącznie zebrano ponad 20 litrów życiodajnego płynu.

W bankach krwi ciągle odnotowuje się jej ogromne deficyty. Krew jest niezbędna dla dzieci i dorosłych zmagających się z ciężkimi chorobami, dla pacjentów oczekujących na zabiegi chirurgiczne oraz osób poszkodowanych w wypadkach.

Przypominamy również, że w  Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu powstał „Klub honorowych dawców krwi oraz szpiku”. Członkostwo w klubie zagwarantuje m. in. otrzymywanie bieżących informacji o planowanych zbiórkach krwi. Wszystkich policjantów i pracowników Policji chętnych do oddawania krwi zapraszamy do wsparcia tej idei i zapisywania się do Klubu.

(KWP w Poznaniu / mw)

  • akcja honorowego oddawania krwi
  • akcja honorowego oddawania krwi
Powrót na górę strony