Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za usiłowanie zabójstwa brata

Data publikacji 07.06.2017

W niedzielę (4 czerwca br.), policjanci z Krzepic, zatrzymali 60-letniego mieszkańca gminy Przystajń, który usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Agresywny mężczyzna, w czasie rodzinnej awantury, ugodził swojego brata nożem w klatkę piersiową, uszkodził mu przeponę, co realnie zagroziło życiu zranionego mężczyzny. Wczoraj, na wniosek kłobuckich śledczych i prokuratora sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

W niedzielę (4 czerwca br.), kilka minut po godz. 13 dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał informacje o kłótni domowej w trakcie, której mieszkaniec gminy Przystajń miał zaatakować swojego brata. Na miejsce skierowano policjantów z KP w Krzepicach, którzy ustalili, że agresywny 60-latek kilka minut wcześniej, w trakcie rodzinnej awantury, zadał swojemu bratu cios nożem w klatkę piersiową. Agresor został zatrzymany, w chwili zdarzenia miał w organizmie 2 promile alkoholu. Zraniony mężczyzna został zabrany do częstochowskiego szpitala gdzie przeszedł operację.

Okazało się, że pokrzywdzony na skutek ugodzenia nożem, doznał obrażeń klatki piersiowej i przepony, co realnie zagroziło jego życiu. Zatrzymany mężczyzna  usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i złożył wyjaśnienia przed częstochowskim prokuratorem. Wczoraj na wniosek kłobuckich kryminalnych i prokuratora sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

(KWP w Katowicach / ig)

Powrót na górę strony