Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przygotowali napad jak z sensacyjnego filmu

Data publikacji 07.06.2017

Mokotowscy policjanci w bezpośrednim pościgu zatrzymali 42-letniego Gruzina i o dwa lata młodszego obywatela Ukrainy. Z ustaleń policjantów wynika, że przy jednym z centrów handlowych napadli oni na mężczyznę przenoszącego w plecaku kilkaset tysięcy złotych. Uciekających zauważyli dzielnicowi, którzy jednocześnie usłyszeli wołanie o pomoc. Natychmiast rzucili się w pościg za sprawcami. Do pościgu dołączyli powiadomieni o zdarzeniu inni policjanci. Koordynacja działań i blokada ulic doprowadziły do zatrzymania podejrzanych i odzyskania skradzionych pieniędzy. Zatrzymanym grozić może kara do 12 lat więzienia.

Sceny jak z sensacyjnego filmu rozegrały się wczoraj o 17:50 w rejonie jednego z centrów handlowych Mokotowa. Wówczas to trzej mężczyźni ubrani w kamizelki odblaskowe udawali, że wykonują prace remontowe. Nic nie podejrzewający 59-latek, przechodzący w pobliżu, nagle został przez nich napadnięty. Napastnicy obezwładnili go przy użyciu gazu łzawiącego i wyrwali mu plecak z zwartością kilkuset tysięcy złotych.

Następnie sprawcy pobiegli do zaparkowanego w pobliżu czarnego audi, gdzie czekał na nich kierowca  i odjechali. Mężczyzn zauważyli dzielnicowi, którzy pełnili obowiązki służbowe w tym rejonie. Jednocześnie  usłyszeli wołanie o pomoc. Natychmiast podjęli dynamiczny pościg za podejrzanymi oddalającymi się z miejsca rozboju czarnym audi, w międzyczasie powiadamiając innych policjantów. Ścigani mężczyźni naruszając wszelkie zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego uciekali ulicami Mokotowa. 

Powiadomieni policjanci natychmiast włączyli się w działania pościgowe i blokadowe, odcinając drogę ucieczki. Sprawcy próbowali jeszcze ominąć blokadę, zjeżdżając na pobocze i taranując kilka zaparkowanych tam samochodów. Uszkodzone audi napastnicy porzucili i zaczęli uciekać pieszo. Policjanci natychmiast ruszyli za nimi i po kilkuset metrach zatrzymali 42–letniego obywatela Gruzji i 40-letniego obywatela Ukrainy oraz zabezpieczyli skradziony plecak z pieniędzmi. Obaj mężczyźni trafili do policyjnych cel.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Zabezpieczono materiał z monitoringu, przesłuchiwani są świadkowie. Śledczy ustalają dwóch pozostałych uczestników napadu, których zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.

(KSP / mw)

  • uszkodzony samochód którym uciekali napastnicy
  • uszkodzony samochód którym uciekali napastnicy
  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego

Film Przygotowali napad jak z sensacyjnego filmu

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Przygotowali napad jak z sensacyjnego filmu (format flv - rozmiar 5.35 MB)

Powrót na górę strony