Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nawigacja ostrzeże o niebezpiecznych drogach na Mazowszu

Data publikacji 07.06.2017

Kierowcy poruszający się po województwie mazowieckim będą ostrzegani o mijanych na trasie miejscach śmiertelnych wypadków. Jest to wynik współpracy firmy Neptis S.A., operatora aplikacji Yanosik oraz Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Rusza akcja "Bezpieczne wakacje - chroń życie na mazowieckich drogach”

Nawiązanie współpracy Policji z twórcami systemu Yanosik stało się faktem. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na mazowieckich drogach. Od dzisiaj tj. 7 czerwca br. w aplikacji pojawią się nowe komunikaty, które będą ostrzegały kierowców o miejscach wypadków ze skutkiem śmiertelnym w obrębie województwa mazowieckiego. Dlaczego akurat ten obszar został objęty akcją?

Według statystyk w 2016 roku w wyniku wypadków drogowych na terenie województwa mazowieckiego zginęło 351 osób. To największa liczba ofiar śmiertelnych w skali całego kraju. Dane te nie są powodem do dumy, dlatego też postanowiliśmy zorganizować akcję społeczną, która zachęci kierowców do zachowania szczególnej ostrożności podczas jazdy – komentuje mł. insp. Jacek Mnich Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Celem akcji jest poinformowanie jak największej liczby kierowców o miejscach śmiertelnych wypadków na trasie. Z systemu Yanosik miesięcznie korzysta 1,5 mln użytkowników, dzięki czemu informacja może dotrzeć do szerokiego grona odbiorców będących aktualnie za kierownicą.

Na mapie w aplikacji Yanosik zaznaczonych jest ponad 300 miejsc, w których od początku 2016 roku doszło do wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Kierowca zbliżając się do jednego z tych punktów otrzyma ostrzeżenie w formie baneru z komunikatem: „Zachowaj ostrożność”. Takie działanie ma skłonić kierowców do rozważnej jazdy – komentuje Paweł Bahyrycz, Yanosik.

Nie jest również przypadkowy czas trwania akcji. Działania informacyjne rozpoczynają się dzisiaj tj. 7 czerwca br. i będą trwały do końca wakacji. To właśnie podczas wakacji statystycznie dochodzi do największej liczby wypadków w skali całego roku. Potwierdzają to raporty Komendy Głównej Policji, gdzie każdego roku w okresie letnim zauważalny jest widoczny wzrost wypadków.

(KWP zs. w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony