Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie miłośników luksusowych samochodów

Data publikacji 24.03.2006

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową kwp w katowicach rozbili zorganizowana grupę złodziei samochodów.

Zatrzymani to trzej mężczyźni w wieku 29, 30 i 39 lat - mieszkańcy Stanowic, Gliwic i Żor. Jak ustalili zajmujący się sprawą funkcjonariusze, podejrzani rozpoczęli swoją działalność w 2005 roku. W tym czasie ukradli na Śląsku blisko 100 luksusowych samochodów takich marek jak: Audi, Mercedes, VW-Pasat, BMW, Toyota, których łączną wartość oszacowano wstępnie na kwotę 6.000.000 złotych.

Swoje ofiary wybierali spośród kierowców parkujących samochody przy centrach handlowych oraz na trasach dojazdowych do śląskich miast. Przestępcy śledzili kierowców “wytypowanych” samochodów, celem ustalenia miejsc ich parkowania. Następnie nocą kradli auta z prywatnych posesji, garaży i przyblokowych parkingów.

Za sam udział w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa będzie miała swój ciąg dalszy, policjanci zajmujący się sprawą planują kolejne zatrzymania.


Zobacz także: 24.03.2006 Katowice: Kolejny efekt polsko-niemieckiej współpracy
Powrót na górę strony