Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W specjalnym schowku przewoził 20 kg marihuany

Data publikacji 09.06.2017

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Łodzi wspólnie z kutnowskimi funkcjonariuszami zatrzymali mężczyznę, który przewoził z Belgii znaczną ilość marihuany. Narkotyki ukryte były w specjalnie skonstruowanej skrytce.

7 czerwca 2017 roku policjanci pojawili się w rejonie miejscowości Bedlno. Z ich ustaleń wynikało, że krajową 92 może poruszać się osoba przewożąca narkotyki. Około godziny 5:40 policjanci podjęli interwencję wobec kierującego samochodem iveco. Mężczyzna podróżował sam i jak twierdził, wracał z Holandii i Belgii, gdzie zakupił używane meble. Kierowca zachowywał się bardzo nerwowo. Policjanci skontrolowali przestrzeń ładunkową w półciężarówce. Na pierwszy rzut oka nic nie budziło zastrzeżeń, a w przestrzeni ładunkowej znajdowały się regały. Funkcjonariusze nie dali się jednak zwieść i odkryli za fałszywą tylną ścianką specjalną skrytkę. Do środka można było dostać się po wcześniejszym zdjęciu dopasowanej sklejki, która zamaskowana była atrapami nitów. Dodatkowo na metalowych elementach konstrukcji silikonem wykonano imitację spawów.

Po demontażu osłony policjanci odnaleźli 35 toreb foliowych wypełnionych suszem roślinnym. Badania potwierdziły, że jest to marihuana. 35-latek został zatrzymany. Przyznał się, że narkotyki zakupił w Belgii i miały one trafić na rynek krajowy. Funkcjonariusze zabezpieczyli również kilka działek haszyszu.

W ramach tymczasowego zajęcia mienia policjanci zabezpieczyli audi A6 oraz wspomniane iveco a także ponad 900 złotych i blisko 400 euro. W mieszkaniu należącym do zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli również  worek wypełniony białym proszkiem. Substancja zostanie teraz poddana badaniom chemicznym. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy trafił do kutnowskiej prokuratury, gdzie mężczyzna usłyszał zarzut posiadania i przemytu znacznych ilości marihuany. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • znalezione w aucie środki odurzające
  • znalezione w aucie środki odurzające
  • znalezione w aucie środki odurzające
  • znalezione w aucie środki odurzające
Powrót na górę strony