Zatrzymany 45-latek podejrzany o pedofilię - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany 45-latek podejrzany o pedofilię

Data publikacji 09.06.2017

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zatrzymali 45-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego, który za pośrednictwem serwisu społecznościowego uwodził małoletnie osoby. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci wpadli na trop podejrzanego po zgłoszeniu przez matkę dziewczynki. Na początku kwietnia br. jej córka poprzez jeden z serwisów społecznościowych nawiązała kontakt z mężczyzną, który składał jej propozycje obcowania płciowego, poddania się innym czynnościom seksualnym oraz przesłania mu swoich nagich zdjęć.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej wspólnie z Wydziałem do walki z Cyberprzestępczością KWP w Krakowie wszczęli czynności procesowe i operacyjne, które doprowadziły do zatrzymania podejrzanego w miejscu jego zamieszkania, w powiecie ciechanowskim. Zabezpieczono telefony komórkowe wraz z kartami sim, sprzęt komputerowy i nośniki danych, które użytował zatrzymany.

W trakcie wyjaśnień mężczyzna przyznał się do składania małoletniej propozycji obcowania płciowego i swoim zachowaniem zmierzał do realizacji zamierzonego celu, a także prosił o przesłanie nagich zdjęć.

Mężczyzna usłyszał zarzut z art. 200a § 2kk zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 2. Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej zastosował wobec zatrzymanego dozór policji 3 razy w tygodniu, zakazu opuszczania kraju, a także zakaz wszelkiego korzystania z portali społecznościowych.

Dla dobra postępowania i ochrony pokrzywdzonych nie zostaną ujawnione żadne szczegóły dotyczące tej sprawy. Ma ona charakter rozwojowy.

Policjanci apelują do rodziców, by przestrzegali dzieci, jak powinny reagować, gdy ktoś próbuje nawiązywać z nimi kontakt i składa wszelkiego rodzaju propozycje. Rodzice powinni mieć pod kontrolą to z kim ich pociechy nawiązują kontakty i jaki mają one charakter. Należy pamiętać, że w sieci i na portalach istnieje wiele zagrożeń i niebezpieczeństw, na które narażeni są zwłaszcza najmłodsi.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja