Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”, festyn rodzinny z węgorzewskimi i kętrzyńskimi policjantami

Data publikacji 11.06.2017

Zbliżający się okres wakacyjny, to doskonała okazja aby policjanci z „Krainy Wielkich Jezior Mazurskich”, mogli uczestniczyć w festynach rodzinnych podczas których funkcjonariusze zwracają uwagę na zagrożenia jakie nieść może za sobą rekreacja wodna i promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających w wodzie i nad wodą, a w efekcie dalsze ograniczenie takich wypadków.

Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” została objęta honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wpisana do Harmonogramu działań na rok 2017 w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. Partnerami w projekcie są: Departament Ochrony Ludności i Zarządzania Kryzysowego oraz Departament Komunikacji Społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Zarząd Główny Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Polski Związek Żeglarski, Polski Związek Wędkarski oraz Centrum Turystyki Wodnej Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego.

Węgorzewo, „Silna i zdrowa rodzina”

Podczas sobotniego (10.06.17r) festynu, węgorzewscy policjanci prezentowali dzieciom i młodzieży biorącej udział w festynie, radiowóz, motor  oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Nauka poprzez zabawę jest najlepszą formą propagowania właściwych postaw.  Każdy chętny, mógł przymierzyć elementy wyposażenia policyjnego, aby poczuć się jak funkcjonariusz w trakcie patrolu. Podczas trwania festynu, stróże prawa rozmawiali z uczestnikami  na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz odpowiadali na pytania związane z codzienną służbą. Dużym zainteresowaniem cieszyły się tor rowerowy przygotowany przez funkcjonariuszy. Starsi pokonywali przeszkody rowerem, zaś młodsi mogli spróbować swoich sił na hulajnodze. Wiele uśmiechu i radości towarzyszyło wysiłkowi jaki zawodnicy wkładali w jak najdokładniejsze pokonanie przygotowanych przez funkcjonariuszy przeszkód.  Wszyscy chętni mogli odbić swoje linie papilarne na karcie daktyloskopowej, którą później zabierali na pamiątkę do domu. Uczestnicy festynu otrzymali elementy odblaskowe, niezwykle istotne podczas poruszania się w miejscach słabo bądź w ogóle nie oświetlonych.

Policjant przypominali o funkcjonowaniu aplikacji „Moja Komenda” i Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zachęcali do korzystania z tej formy kontaktu społeczeństwa z dzielnicowym i Policją. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Na festynie policjanci promowali także kwestie bezpieczeństwa nad wodą. To bardzo ważna informacja przed zbliżającymi się wakacjami.

Kętrzyn: „Kaperalia 2017 - Bezpieczne Wakacje”

Wczoraj (10.06.17r) przedstawiciele kętrzyńskiej komendy Policji na czele z Naczelnikiem Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego kom. Tomaszem Jaruszewskim w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" uczestniczyli w festynie pt. „Kaperalia 2017 - Bezpieczne Wakacje”. Impreza została zorganizowana przez Kętrzyński Klub Żeglarski „Kaper” oraz Burmistrza miasta Kętrzyn. Dla uczestników festynu przygotowano szereg różnych atrakcji, m.in. regaty kajakowe oraz żeglarskie, pokaz i szkolenie windsurfing na Jeziorku Miejskim oraz Kompleksie Rekreacyjno-Sportowym "Kętrzynianka". Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, a mianowicie licznych zabaw, konkursów i występów artystycznych. Podczas festynu kom. Tomasz Jaruszewski rozmawiał z uczestnikami w jaki sposób bezpiecznie spędzić wakacje, zwłaszcza korzystając z atrakcji nad wodą.

Woda to nie tylko dobra zabawa, ale też żywioł, który pomimo policyjnych apeli i wielu ostrzeżeń pochłania każdego roku życie wielu ludzi.

Pamiętajmy, że utonięcie może nastąpić nawet w bardzo płytkiej wodzie, w miejscu wyglądającym na bezpieczne. Nie każde miejsce nadaje się do tzw. ,,skoku na główkę’’ często korzystanie z niestrzeżonych ,,dzikich’’ kąpielisk kończy się tragedią.

Nieostrożność, brak rozwagi, brawura, przecenianie własnych umiejętności i alkohol – to najczęstsze przyczyny tragedii nad wodą

W trosce o bezpieczeństwo kętrzyńscy policjanci apelują o ostrożność i rozwagę w trakcie wypoczynku nad wodą. Funkcjonariusze przypominają, że zasady bezpieczeństwa obowiązują zawsze i wszędzie, bez względu na porę roku.

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą- Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi społecznej na zagrożenia jakie nieść może rekreacja wodna i promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających w wodzie i nad wodą, a w efekcie dalsze ograniczenie takich wypadków. Akcja realizowana będzie od czerwca do września br. na terenie całego kraju, a szczególnie intensyfikowana na terenie obszarów wodnych, a także ośrodków rekreacji i wypoczynku. Jak co roku policjanci będą przypominać dzieciom, młodzieży i dorosłym wypoczywającym nad wodą (również wędkarzom) o zasadach bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony
Polska Policja