Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione samochody o wartości ponad 130 tysięcy złotych

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego wspólnie z funkcjonariuszami z Niemiec na podstawie uzyskanych informacji odzyskali 2 samochody o wartości ponad 130 tys. zł. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie podejrzanego, który trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci z Komisariatu w Bogatyni wspólnie z funkcjonariuszami z Niemiec w wyniku prowadzonych działań odzyskali skradzione na terenie Niemiec 2 samochody o łącznej wartości ponad 130 tys. zł. W tej sprawie zatrzymano też mężczyznę, który był w posiadaniu obu pojazdów.

Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że 35-letni mieszkaniec Bogatyni porusza się pojazdem mogącym pochodzić z kradzieży na terenie Niemiec. Policjanci niezwłocznie pojechali do jego miejsca zamieszkania i zauważyli, jak akurat wyjeżdżał on z posesji.

Funkcjonariusze sprawdzili auto i potwierdzili, iż zostało ono 2 dni wcześniej skradzione na terenie Niemiec. Następnie, na przydomowym parkingu, funkcjonariusze zabezpieczyli skradziony kilka godzin wcześniej również na terenie Niemiec, inny samochód. Policjanci odzyskali oba pojazdy o łącznej wartości ponad 130 tys. zł.

W trakcie czynności z zatrzymanym okazało się, że jest on poszukiwany celem odbycia kary zastępczej za niezapłaconą grzywnę. Ponadto podczas przeprowadzania czynności procesowych 35-latek naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy kopiąc i zadając ciosy rękoma. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • Policjanci odzyskali skradzione samochody o wartości ponad 130 tysięcy złotych
  • Policjanci odzyskali skradzione samochody o wartości ponad 130 tysięcy złotych
Powrót na górę strony
Polska Policja