Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Monitoring zarejestrował moment przestępstwa

Data publikacji 31.01.2008

Po raz kolejny okazało się, jak bardzo potrzebny jest miejski monitoring. Operatorzy kamer poinformowali żoliborską policję o dziwnym zachowaniu na przystanku autobusowym, trzech mężczyzn. Chwilę później żoliborscy funkcjonariusze zatrzymali młodych chłopaków, którzy przekazywali sobie podejrzanie wyglądający pakunek. Podczas przeszukania mieszkania jednego z mężczyzn funkcjonariusze znaleźli ponad 70 gramów amfetaminy. Po zatrzymaniu wszyscy mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Żoliborza zostali zaalarmowani po południu przez operatorów monitoringu miejskiego, że na jednym z przystanków autobusowych przy Placu Inwalidów od dłuższego czasu kręci się trzech podejrzanie zachowujących się mężczyzn. W pewnym momencie było widać wyraźnie, jak jeden z nich wyjął z kieszeni pakunek i przekazał go koledze. Następnie jeden z mężczyzn oddalił się i udał się do pobliskiego budynku. We wskazane przez pracowników monitoringu miejsce, natychmiast udali się policjanci z żoliborskiej patrolówki.

W niedalekiej odległości od przystanku, mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn. Dominik N. i Sylwester Z. nie mieli przy sobie żadnych rzeczy pochodzących z przestępstwa. Początkowo twierdzili, że spotkali się z kolegą tylko po to, aby porozmawiać. W toku dalszych czynności z udziałem zatrzymanych, obaj panowie przyznali się, że zakupili od Pawła Z. działkę amfetaminy. Sylwester Z. oświadczył, że torebkę z działką amfetaminy odrzucił na widok policjantów. Mężczyźni wskazali policjantom miejsce gdzie znajduje się odrzucona torebka. Wskazali też miejsce zamieszkania kolegi, od którego kupili narkotyki.

Żoliborscy kryminalni postanowili zorganizować zasadzkę. Pod czujnym okiem policjantów, jeden z zatrzymanych mężczyzn umówił się z Pawłem Z. celem zakupienia od niego kolejnej działki narkotyków. Paweł Z. został zatrzymany w chwili przeprowadzania transakcji. W trakcie przeszukania jego mieszkania żoliborscy kryminalni znaleźli ponad 70 gramów amfetaminy. 36- latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu.

 Dzisiaj mężczyznom zostaną przedstawione zarzuty posiadania środków odurzających. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony