Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Samochody odzyskane, podejrzani zatrzymani

Data publikacji 13.06.2017

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową odzyskali kolejne dwa samochody. Na odnalezieniu peugeota partnera oraz citroena berlingo funkcjonariusze nie poprzestali i wyjaśniając sprawy kradzieży z włamaniem, ustalili miejsce ukrywania się podejrzanych, a następnie zatrzymali 22-letniego Aleksa K. oraz 44-letniego Sławomira J. Za kradzież z włamaniem samochodów grozić im może kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Policjanci ze stołecznej "samochodówki" od wielu lat zwalczają przestępczość samochodową na terenie Warszawy i okolic. W efekcie ich pracy w ostatnim czasie odzyskano kolejne dwa samochody. Policjanci odnaleźli i zabezpieczyli citroena berlingo oraz peugeota partnera. Pierwszy pojazd został skradziony w kwietniu w Rembertowie, a odnaleziony został w Ząbkach. Jak się okazało poszukiwane auto miało już założone legalne tablice rejestracyjne. Peugeot z uszkodzoną stacyjką znaleziony został w Warszawie, a skradziony był w maju w Markach.

Odzyskane pojazdy, po zabezpieczeniu zostały dokładnie sprawdzone. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny samochodów, aby zabezpieczyć ślady, które będą dowodami w sprawie o kradzież z włamaniem obu pojazdów.

Z ustaleń policjantów wynikało, że w sprawę zamieszani mogą być dwaj mieszkańcy podwarszawskich Marek. Obaj mężczyźni byli znani policjantom, ponieważ wcześniej wchodzili w konflikt z prawem. Mając świadomość, że są podejrzewani o popełnienie kolejnych przestępstw, ukrywali się przed funkcjonariuszami. Ci drobiazgowo analizowali zebrany materiał dowodowy i sprawdzali każde miejsce, w którym mogli przebywać mężczyźni.  

Zebrane informacje wskazywały, że 22-letni Aleks K. oraz 44-letni Sławomir J. ukrywają się w jednym z domów w Markach. Funkcjonariusze wiedzieli, że mężczyźni w każdej chwili mogą zmienić miejsce pobytu, dlatego musieli działać szybko. Błyskawiczne, ale bardzo precyzyjnie przygotowane  działania doprowadziły do zatrzymania obu podejrzanych. Jeden z nich próbując uniknąć kontaktu z funkcjonariuszami, schował się do gołębnika znajdującego na posesji. Wpadł podczas przeszukania pomieszczeń.

Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem obu pojazdów. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu Aleksa K., a Sławomira J. objął dozorem policyjnym.

Szczegóły sprawy wyjaśniają stołeczni śledczy z wydziału do walki z przestępczością samochodową pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ.

ij

  • Policjant wykonujący czynności z zatrzymanym
  • Policjant wykonujący czynności z zatrzymanym
  • Policjanci wykonują oględziny
  • Policjanci wykonują oględziny
  • Policjanci wykonują oględziny

Film Samochody odzyskane, podejrzani zatrzymani


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Samochody odzyskane, podejrzani zatrzymani (format flv - rozmiar 11.29 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja