Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzech bandytów odpowie za dziewięć napadów

Data publikacji 31.01.2008

Grupę przestępczą dokonującą napadów rabunkowych rozbili katowiccy policjanci. Zatrzymano trzech mężczyzn, którzy w ciągu czterech miesięcy napadli w Katowicach na co najmniej 9 osób. Łupem bandytów padały przede wszystkim pieniądze i telefony. Jeden ze sprawców został już tymczasowo aresztowany. Za takie czyny grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Katowic na początku stycznia uzyskali informację o działającej w mieście grupie przestępczej. Napastnicy kradli poszkodowanym pieniądze i telefony komórkowe. Funkcjonariusze zaczęli pracować nad sprawą. Wytypowali trzy osoby, które mogły brać udział w przestępstwach. Wszyscy podejrzani zostali zatrzymani w domach. W akcji uczestniczyli policjanci z referatu do spraw nieletnich, sekcji narkotyków i funkcjonariusz urzędu celnego. Jednym ze sprawców okazał się 16-latek. Bandyci byli bardzo zaskoczeni. Nie przypuszczali, że ludzie, których napadli zdecydują się zeznawać, szczególnie, że w kilku przypadkach ofiary bojąc się zemsty sprawców nie informowały organów ścigania o przestępstwach. Policjanci ustalili więc dane personalne pokrzywdzonych i dotarli do nich. Ofiary dopiero wtedy oficjalnie informowały policjantów o zdarzeniach. Podczas przeszukań w mieszkaniach zatrzymanych policjanci znaleźli dziesięć telefonów komórkowych, skradzionych w wyniku napadów.

Policjanci sprawdzają, czy bandyci mogą mieć związek z innymi podobnymi przestępstwami popełnionymi w rejonie Katowic.16-latek za swoje czyny odpowie przed sądem rodzinnym. Dorosłym przestępcom, z których jeden został objęty policyjnym dozorem, a drugi tymczasowo aresztowany, grozi 12 lat więzienia.

Podejrzani mają na swoim koncie wymienione przestępstwa:

* 9 stycznia na ulicy Zielonogórskiej napadli na mieszkańca Katowic,
* 21 stycznia na ulicy Studziennej pobili mężczyznę i skradli mu telefon komórkowy,
* 8 października 2007 roku na ulicy Studziennej obezwładnili dwóch mieszkańców Katowic i ukradli im pieniądze oraz telefony komórkowe,
* 17 stycznia na ulicy Węglowej napadli na 15-latka i skradli telefon komórkowy.
Powrót na górę strony