Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podpalił mieszkanie w centrum miasta – usłyszał już zarzuty

Data publikacji 13.06.2017

Zielonogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności podpalenia mieszkania w jednym z bloków w centrum miasta. W związku z pożarem ewakuowano 10 osób. Sprawca podpalenia usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała. Straty wyceniono na co najmniej 50 tysięcy złotych.

W minioną niedzielę, 11.06.br., około południa, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie o pożarze, do którego miało dojść w bloku przy ul. Ułańskiej. Na miejsce pojechał policyjny patrol, aby ustalić okoliczności zdarzenia.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce podjęli decyzję o ewakuacji mieszkańców klatki schodowej – w sumie ewakuowano 10 osób.W związku z tym dyżurny skierował na miejsce także grupę dochodzeniowo – śledczą, aby ustalić przebieg i okoliczności zdarzenia. Na miejscu pojawił się także właściciel mieszkania, który je wynajął.

Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili tożsamość podejrzanego o podpalenie. Został on zatrzymany w zaledwie godzinę po zgłoszeniu. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec Koszalina przebywający na stałe w Zielonej Górze. Jak tłumaczył policjantom, podpalenie było efektem jego kłótni z dziewczyną.

Właściciel mieszkania wycenił straty na co najmniej 50 tys. zł. W chwilę po zdarzeniu konkubina podejrzanego złożyła zawiadomienie o uszkodzeniu ciała. Z jej relacji wynikało, że w trakcie awantury 31-latek bił ją pięściami po głowie i tułowiu, a chwilę później wyszedł do innego pomieszczenia, które podpalił.

Zatrzymany 31-letni mężczyzna odpowie za spowodowanie zagrożenia życia i zdrowia w postaci pożaru, uszkodzenie ciała, groźby karalne i uszkodzenie mienia. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. 31-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, a kilka miesięcy temu zapadł w jego sprawie wyrok skazujący w zawieszeniu, także za podpalenie. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze po zapoznaniu się ze zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym uznał, że istnieją stosowne przesłanki i wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec zatrzymanego mężczyzny.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • zatrzymany w policyjnej celi
  • zatrzymany w policyjnej celi

Film Podpalił mieszkanie w centrum miasta – usłyszał już zarzuty

Pobierz plik Podpalił mieszkanie w centrum miasta – usłyszał już zarzuty (format mp4 - rozmiar 8.31 MB)

Powrót na górę strony