Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uniemożliwił dalsza jazdę pijanemu sprawcy kolizji

Data publikacji 13.06.2017

Kierujący czarnym audi uderzył w ogrodzenie posesji, po czym oceniwszy straty na swoim aucie odjechał z miejsca zdarzenia. Wszystko widział mieszkający w sąsiedztwie mężczyzna. Kiedy chwilę później na ulicy pojawiło się rzeczone auto poszkodowany mieszkaniec Lipna, który dowiedział się o zdarzeniu zatrzymał samochód i zabrał kierowcy kluczyki. Okazało się, że prowadzący auto miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w sobotę (10.06.17), późnym popołudniem. Wtedy kierujący czarnym audi pokonując zakręt na jednej z ulic zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie pobliskiej z posesji. Mężczyzna wysiadł z auta, aby ocenić powstałe po kolizji straty, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Widział to sąsiad, który opowiedział o wszystkim krewnemu, przebywającemu u poszkodowanego właściciela.

Powiadomiony o zdarzeniu mężczyzna chwile później zauważył opisany pojazd dlatego go zatrzymał. Gdy podszedł do kierowcy wyczuł silny zapach alkoholu, więc zabrał kluczyki, aby uniemożliwić mu dalszą jazdę.

Wezwani na miejsce policjanci sprawdzili 42-latka na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że wynosiła ona ponad 2,5 promila.

Mężczyzna dzisiaj usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Musi się liczyć z utratą prawa jazdy, wysokim świadczeniem pieniężnym i ograniczeniem lub pozbawieniem wolności. To jednak nie wszystko, bo odpowie także za spowodowanie w stanie nietrzeźwości kolizji drogowej.

Powrót na górę strony
Polska Policja