Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni rozbójnik

Data publikacji 31.01.2008

Tylko kilku godzin potrzebowali mokotowscy wywiadowcy, aby zatrzymać 15-letniego Karola G., który zaatakował swojego rówieśnika w jednym z centrów handlowych. Łupem młodego rozbójnika padły klucze do mieszkania i telefon komórkowy. Noc spędził w policyjnej izbie dziecka. Wkrótce zajmie się nim sąd rodzinny.

Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych w jednym z centrów handlowych przy Wołoskiej. Do dwóch przebywających w klubie nastolatków podszedł młodzieniec. Po krótkiej wymianie zdań Karol G. (15 lat) zagroził pobiciem i zażądał od jednego z nich by wyszedł z lokalu. Gdy obaj znaleźli się w wąskim przejściu 15- latek wyrwał swojej ofierze telefon komórkowy i klucze do mieszkania. Napastnik oświadczył, że odda mu skradzione przedmioty w zamian za 20 złotych.

Jeszcze tego samego dnia o wszystkim dowiedzieli się mokotowscy policjanci. Funkcjonariusze znając rysopis sprawcy natychmiast ruszyli do akcji. Rozpoczęli od poszukiwań rozbójnika w okolicach centrum handlowego.

Karol G. wpadł na jednym z przystanków przy Alei Lotników. W trakcie interwencji okazało się, że miał przy sobie skradziony telefon i klucze. 15- latek został zatrzymany. Noc spędził w policyjnej izbie dziecka.

Jak ustalili policjanci, nie był to jego pierwszy konflikt z prawem. Dziś okoliczności zdarzenia będą wyjaśniali funkcjonariusze z zespołu ds. nieletnich. Wkrótce sprawą Karola G. zajmie się sąd rodzinny.

Powrót na górę strony