Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dobijanie narkotykowej grupy przestępczej

Data publikacji 24.03.2006

Kolejnych 6 członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem i handlem narkotykami zatrzymali policjanci z łódzkiego CBŚ wspólnie z Wydziałem Kryminalnym KWP w Łodzi. Pierwsze uderzenie nastąpiło we wrześniu 2005 r., łącznie zatrzymano już 18 osób, zabezpieczono również ponad 50 tys tabletek ekstazy, kilka kilogramów marihuany, kokainy i amfetaminy.

Policjanci z łódzkiego CBŚ wspólnie z Wydziałem Kryminalnym KWP w Łodzi zatrzymali kolejnych 6 członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem i handlem znacznymi ilościami narkotyków i substancji psychotropowych.

Podejrzewa się, że przez kilkadziesiąt miesięcy działalności grupa wprowadziła na rynek co najmniej 1 milion tabletek ecstasy. Zatrzymano mężczyzn w wieku od 20 do 43 lat, mieszkańców Łodzi. Pierwsze zatrzymania członków tej grupy miały miejsce we wrześniu ub.r. Wtedy policjanci zatrzymali kilka osób, które przemyciły z Europy Zachodniej kilkadziesiąt tysięcy tabletek ecstasy. Potem następowały kolejne zatrzymania. Łącznie z ostatnimi zatrzymaniami w policyjnych sidłach jest już 18 osób, z czego 11 nadal przebywa w aresztach śledczych, zabezpieczono również ponad 50.000 tabletek ekstazy, kilka kilogramów marihuany, kokainy i amfetaminy oraz broń.

Zatrzymana szóstka z Łodzi to tzw. pół hurtownicy, zaopatrujący w środki odurzające detalicznych dilerów, którzy rozprowadzali narkotyki m.in. w pubach i dyskotekach. Część z zatrzymanych związana jest ze środowiskiem "bramkarzy" zabezpieczających różne lokale. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Łodzi.

Informacja 14 września

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej i Centralnego Biura Śledczego w Łodzi zlikwidowali dużą grupę rozprowadzającą w masowych ilościach narkotyki na terenie Łodzi i okolic. Policjanci zatrzymali dwie kobiety i trzech mężczyzn zamieszanych w narkobiznes. Przestępcom odebrano ponad 50 tysięcy tabletek ecstasy i około 10 kilogramów różnych narkotyków szacunkowej wartości nie mniejszej niż 500.000 zł.

Pierwsze uderzenie policjantów w grupę przestępczą zrealizowano już trzy dni temu, gdy w wyniku błyskawicznej akcji policjantów zatrzymano na jednej z poleskich ulic małżeństwo oraz kuriera, który właśnie przywiózł im narkotyki, jak wynika ze wstępnych ustaleń z zagranicy. Przy zatrzymanych przestępcach znaleziono ponad 35 tysięcy tabletek ecstasy i ponad 50 tysięcy złotych. Cała trójka została zatrzymana w czasie zawierania narkotykowej transakcji.

Dwa dni temu policjanci uderzyli w grupę przestępczą po raz kolejny. Tym razem musieli działać delikatnie, rozważnie i jakiekolwiek siłowe rozwiązania nie wchodziły w grę, bo odbiorca narkotyków przyjechał po nie do jednego z bałuckich mieszkań z pięcioletnim dzieckiem. Mając na uwadze dobro dziecka, akcja została przeprowadzona tak, aby nie narazić go na jakikolwiek stres. Dwie osoby zostały zatrzymane niepostrzeżenie, a dziecko jak najszybciej przekazano matce. Tym razem policjanci odebrali przestępcom ponad 16 tysięcy tabletek ecstasy.

Trzecie konsekwentne uderzenie w grupę rozprowadzającą narkotyki przeprowadzono wczoraj, gdy po żmudnych poszukiwaniach odnaleziono „magazyn” grupy, znajdujących się w wynajmowanym mieszkaniu na Kozinach, a w nim ponad 10 kilogramów różnych narkotyków, w tym tabletki ecstasy, kokainę, marihuanę i amfetaminę. Część była już zapakowana do dalszej sprzedaży.
W sumie policjanci łódzcy zatrzymali dwie kobiety w wieku 29 i 30 lat oraz trzech mężczyzn w wieku 26,39 i 50 lat. Wszyscy są mieszkańcami Łodzi. Policjanci cały czas pracują nad dalszym rozwojem tej sprawy.

Powrót na górę strony