Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za fałszywy alarm na lotnisku

Data publikacji 14.06.2017

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o fałszywe zawiadomienie o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach. Dzwoniący do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego poinformował o podłożonym ładunku wybuchowym we wrocławskim Porcie Lotniczym.

Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymało telefoniczne zgłoszenie od mężczyzny, który poinformował o podłożonym ładunku wybuchowym na terenie Portu Lotniczego we Wrocławiu. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci natychmiast podjęli działania z jednej strony ukierunkowane na zweryfikowanie tej informacji, z drugiej – na dotarcie do osoby zawiadamiającej. W trakcie akcji służb ratowniczych ewakuowano z Portu Lotniczego w sumie 250 osób. Informacja o podłożonym ładunku okazała się nieprawdziwa.

Kontynuując czynności w tej sprawie policjanci Referatu Patrolowo Interwencyjnego Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna dotarli do mężczyzny, który przekazał fałszywą informację. Okazał się nim 37 – letni mieszkaniec Wrocławia, który znajdował się w stanie nietrzeźwości, mając ponad promil alkoholu w organizmie. Został on zatrzymany, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut fałszywego zawiadomienia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach.

Wobec podejrzanego już zastosowany został tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony