Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przygotowania policji do zabezpieczenia UEFA EURO U21

Kilka dni pozostało do rozpoczęcia piłkarskich Mistrzostw Europy do lat 21. To największa impreza piłkarska organizowana przez nasz kraj po EURO 2012. W związku z tym informujemy o zmianach w organizacji ruchu i apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności oraz wykonywanie poleceń osób kierujących ruchem.

  • KWP w Katowicach

Już niedługo Tychy staną się jedną z kilku europejskich stolic piłki nożnej. Obok Gdyni, Kielc, Bydgoszczy, Krakowa i Lublina, będą jednym z miast gospodarzy Mistrzostw Europy U21 w piłce nożnej. W Tychach zostaną rozegrane cztery mecze, w tym wielki półfinał. Niecodzienne wydarzenie sportowe wiąże się ze zmianami organizacji ruchu. Przedstawiamy mapki oraz link, gdzie można znaleźć szczegóły dotyczące Mistrzostw Europy U21. W tym czasie nad bezpieczeństwem na drodze, będą czuwać policjanci wspierani przez funkcjonariuszy straży miejskiej. Do wszystkich uczestników ruchu drogowego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz prosimy stosować się do zalecanych objazdów, znaków na drodze, a także poleceń stróżów prawa.

Szczegółowe informacje na temat Mistrzostw Europy U21 w piłce nożnej znajdziesz TUTAJ

  • KWP w Lublinie

O bezpieczeństwie kibiców i turystów, którzy odwiedzą nasze miasto w związku z mistrzostwami UEFA EURO U21 mówili podczas konferencji prasowej - inps. Paweł Dobrodziej Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie, Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, Komendant Miejski Policji w Lublinie i Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego.

Do tego przedsięwzięcia policjanci przygotowywali się od kilku miesięcy. Decyzją szefa garnizonu lubelskiego powołany został specjalny zespół. 

Do  zabezpieczenia tej imprezy  zostały zaangażowane wszystkie piony: m.in. prewencji, kryminalny oraz  logistyczny będzie to łącznie  ponad 1100 policjantów – wyjaśniał lubelski Komendant Wojewódzki insp. Paweł Dobrodziej. Nad bezpieczeństwem czuwać będą funkcjonariusze zarówno z lubelskiej komendy, jak też z całego garnizonu lubelskiego.  Do tego do pomocy przyjadą policjanci z województwa mazowieckiego oraz kilku mundurowych ze Szwecji.  Mistrzostwa jeszcze się rozpoczęły a my już zabezpieczamy treningi, przemarsze, przejazdy zawodników – kontynuował insp. Dobrodziej.

W dniach kiedy nie będą rozgrywane mecze skupimy się na zabezpieczeniu porządku i zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim turystom i mieszkańcom naszego miasta. Główne nasze działania skierowane są na miejsca, które pozostają w  największym zainteresowaniu kibiców, czyli centrum, Stare Miasto - tłumaczył  Komendant Miejski Policji w Lublinie insp. Dariusz Dudzik.

Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek zapewniał, że bezpieczeństwo imprezy jest cały czas monitorowane pod kątem różnych zagrożeń. Nie ma żadnych sygnałów mówiących o wystąpieniu ryzyka związanego z zagrożeniem dla Lublinian  oraz osób, które przyjadą na mistrzostwa- tłumaczył wojewoda.

O utrudnianiach w ruchu mówił nadkom. Robert Koźlak. W dniach meczy na Arenę Lublin nie będzie można wjechać prywatnym samochodem. Wokół stadionu będzie obowiązywała specjalna strefa, do której wjazd będą miały wyłącznie autokary z kibicami.  Nikt nie będzie mógł wjeżdżać na stadion od strony ul. Lubelskiego Lipca ’80 ani od strony ul. Cukrowniczej. Most łączący ul. Muzyczną z ul. Stadionową będzie dostępny wyłącznie dla autobusów miejskich i kibiców pieszych. Apelujemy o korzystanie z komunikacji miejskiej. Dla wszystkich tych,  którzy przyjadą swoimi samochodami wyznaczone zostały parkingi.

(KWP w Katowicach / KWP w Lublinie / dm)

Powrót na górę strony
Polska Policja