Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli zaimponować kolegom

Data publikacji 31.01.2008

Policjanci z Rzeszowa ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy wczoraj w nocy wybili szyby w drzwiach wejściowych do klatek schodowych i wind. Uszkodzili również sześć stojących na osiedlowym parkingu samochodów. Straty jakie wyrządzili oszacowano na kwotę ponad 4 tysięcy złotych. Tłumaczyli, że byli pijani i chcieli zaimponować kolegom. Teraz poniosą tego konsekwencje.

Kilka minut przed godziną 2 policjanci patrolujący ulice Rzeszowa w pobliżu jednego z parkingów zauważyli grupę młodych ludzi. Na widok nadjeżdżającego radiowozu uciekli między bloki. Policjanci natychmiast postanowili sprawdzić powód takiego zachowania. Okazało się, że kilka samochodów stojących na parkingu zostało uszkodzonych. Ponadto w drzwiach wejściowych do dwóch klatek schodowych są wybite szyby. Policjanci podejrzewali, ze wandalami są mężczyźni, którzy uciekli w kierunku pobliskich bloków.

Rozpoczęto poszukiwania zarówno świadków jak i sprawców zniszczeń. Wkrótce sprawcy byli już w rękach Policji. Mężczyźni przyznali się do wybicia pięciu szyb w drzwiach wejściowych do klatek schodowych. Zniszczyli też cztery szyby w drzwiach do wind i uszkodzili sześć samochodów.

Zatrzymani 21-latkowie tłumaczyli, że byli pijani i nie potrafią racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania. Prawdopodobnie chcieli zaimponować wracającymi z imprezy kolegom. Teraz odpowiedzą za swoje czyny. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony