Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rodzinna dziupla samochodowa rozbita

Data publikacji 24.03.2006

Policjanci Sekcji Kryminalnej z Białej Podlaskiej oraz Terespola przeprowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Urzędu Celnego w Terespolu, w ramach których dokonali kontroli parkingów i posesji prywatnych.

W wyniku podjętych czynności na jednym z parkingów ujawniono pojazd marki VW Transporter, który został utracony w okolicach Szczecina w grudniu ubiegłego roku. Natomiast na kolejnym parkingu odnaleziono elementy nadwozia pojazdu marki Audi skradzionego w lutym w Warszawie. Po parkingach przyszła kolej na kontrolę posesji, na których zachodziło podejrzenie, że mogą znajdować się pojazdy pochodzące z kradzieży. Funkcjonariusze wchodząc na teren posesji należącej do Stefana J. lat 65 zatrzymali mężczyznę i jego trzech synów - Tomasza lat 39, Wojciecha lat 33 i Huberta lat 26, na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Zostali zaskoczeni przez policjantów pod wiatą ustawioną na podwórku, gdzie właśnie demontowali jeden z pojazdów.

Na posesji ujawniono dwa samochody osobowe marki Audi, jeden już częściowo zdemontowany, a także fragmenty karoserii innych pojazdów, z których odczytano numery VIN i ustalono, iż są to pojazdy marki Mercedes i Audi utracone w Szczecinie i Siedlcach.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mężczyźni działali od około 6 miesięcy. Trafiały do nich samochody z różnych stron Polski, lecz w szczególności ze Szczecina i okolic. Część pojazdów demontowano a część z nich po usunięciu cech identyfikacyjnych była wywożona za granicę.

Ujawnione pojazdy i części zostały zabezpieczone. Wszystkim mężczyznom zostanie postawiony zarzut paserstwa.
Powrót na górę strony